ISSN 1338-0389

Mohol to byť „obyčajný ťukanec“… keby jeden z vodičov nenafúkal nad 2,5 ‰

KR PZ Trnava |MM| Trnavskí policajti riešili večernú dopravnú nehodu priamo v centre Trnavy, ktorú mal spôsobiť na mol opitý vodič.

V piatok večer mal 55 ročný muž šoférovať auto VW Touran po Kollárovej ulici smerom k železničnej stanici. Pri nákupnom centre sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a svojou ľavou prednou časťou zachytil auto Citroën C3, ktoré šoféroval 29 ročný Trnavčan.

Starší Ukrajinec po strete nezastavil a pokračoval ešte niekoľko stoviek metrov ďalej až k neďalekej reštaurácii. Tam ho už skontrolovala hliadka PMJ. Pri dychovej skúške muž nafúkal 2,56 promile.

PMJčkari cudzinca ihneď obmedzili na osobnej slobode a previezli ho na policajné oddelenie.

Dopravní policajti muža obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu môže hroziť až ročný pobyt vo väzení. Vodič je riešený v tzv. superrýchlom konaní a až do rozhodnutia súdu zostáva v policajnej cele.

ZA 2 DNI 6 PODGURÁŽENÝCH VODIČOV

Policajti riešili v piatok a sobotu, okrem opitého cudzinca, aj ďalších 5 vodičov, ktorí mali v dychu alkohol, alebo sa odmietli podrobiť dychovej skúške.

Trnava
– 52 ročný muž na aute Škoda Felícia – 1,15 ‰
– Vodič na Kia Ceed narazil do boku auta Mazda 6 – 0,85 ‰

Dunajská Streda
– 18 ročný mladík šoféroval so zákazom viesť motorové vozidlá – 0,81 ‰

Galanta
– 38 ročný vodič na aute Škoda Octavia – 1,31 ‰
– 50 ročný muž odmietol vykonať dychovú skúšku

JAZDITE S TRIEZVOU HLAVOU!

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...