ISSN 1338-0389

Ranná kontrola priniesla nečakaný výsledok. Polícia poskytovala asistenciu kolegom z Mestskej polície

KR PZ Bratislava |MM|  Pri kontrole sme našli dvoch ľudí, ktorí si v priestoroch národnej kultúrnej pamiatky vytvorili dočasné bývanie. Jeden z nich v krypte.

Pri skorej rannej kontrole Ondrejského cintorína so zástupcami Pohrebníctva mesta Bratislavy odhalili policajtky a policajti z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie a Polícia SR – Bratislavský kraj dvoch ľudí, ktorí neoprávnene prebývali v priestoroch cintorína.

Kontrolu sme vykonávali priamo na podnet zamestnancov Marianum, ktorí sa viackrát stretli s pohybom neoprávnených osôb v areáli cintorína po záverečných hodinách.

Obom mužom sme poskytli pomoc a asistenciu a nasmerovali ich na organizácie, ktoré pomáhajú ľuďom bez domova.

Následne pracovníci pohrebníctva zabezpečili dotknuté priestory pred opätovným vniknutím.

Ak sa stretávate aj vy vo svojom okolí s ľuďmi bez domova alebo s ľuďmi v núdzi, môžete im podať pomocnú ruku. V prípade potreby môžete privolať mestskú políciu prostredníctvom linky 📞159 alebo sa obráťte na SOS linku pomoci ľuďom bez domova 📞0949 655 555, ktorú prevádzkuje občianske združenie Vagus. Linka slúži ako zdroj informácii pre verejnosť, kde a ako môžu pomôcť ľuďom bez domova, či už darovaním šatstva, jedla a podobne. V prípade vypnutého telefónu je možné zanechať odkaz a pracovníci vás spätne kontaktujú.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...