ISSN 1338-0389

Padlo obvinenie v prípade požiaru v Handlovej, pri ktorom zahynuli štyria ľudia

KR PZ Trenčín |MM|  Minulý rok 15. júna sme informovali verejnosť o požiare v bytovom dome na Okružnej ulici v Handlovej, pri ktorom boli usmrtené 4 osoby.

Vyšetrovateľ z Prievidze po vyhodnotení záverov všetkých znaleckých posudkov vzniesol obvinenie 65 ročnej žene pre prečin Všeobecné ohrozenie.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že obvinená si vo večerných hodinách zapálila vo svojom byte na 5. poschodí relaxačnú sviečku, ktorá bola položená na drevenej krabici a táto bola položená na sklenenom stolíku. Počas horenia sviečky zaspala.

Zobudila sa krátko pred 1:00 hod. ráno potom, ako začala pod  sviečkou horieť drevená krabica. Obvinená sa snažila tento oheň uhasiť, čo sa jej však nepodarilo. Potom, ako začal horieť aj koberec, otvorila okno, pričom v dôsledku prúdenia vzduchu sa oheň rozšíril do celého bytu.

Žena sa snažila oheň uhasiť aj tým, že chcela z chodby zobrať hasiaci prístroj, pričom sa jej zabuchli dvere do bytu a už sa tam nemohla dostať. Požiar sa z jej bytu rozšíril aj do ďalších častí bytového domu a došlo k silnému zadymeniu spoločných priestorov.

Pri tejto tragickej udalosti zahynuli manželia vo veku 46 a 48 rokov, dve ženy vo veku 40 a 65 rokov a jeden muž vo veku 25 rokov utrpel ľahšie zranenie tým, že sa nadýchal splodinami horenia.

Škoda na bytovom dome bola vyčíslená vo výške viac ako 320.000 € a na 42 bytových jednotkách, z celkového počtu 55, vo výške takmer 150.000 €.

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...