ISSN 1338-0389

Slovenská a česká polícia udreli. Zadržali internetového podvodníka, ktorý vylákal od ľudí celé majetky

Prezídium PZ SR |MM|  Na základe žiadosti českých kolegov sa vo veľmi krátkom čase podarilo policajtom odboru finančného vyšetrovania NCODK P PZ zistiť identitu neznámeho páchateľa, ktorý pod rôznymi legendami ako výpomocou pri liečbe v zahraničí, prísľubom budúceho spoločného života po odblokovaní finančných prostriedkov majetného dediča, až po využitie legendy do investovania do kryptomien vylákať od niekoľkých občanov Českej republiky niekoľko miliónov českých korún, pričom k zastretiu ich pôvodu využíval sieť rôznych účtov v zahraničí a na Slovensku.

Vo večerných hodinách došlo k súbežne koordinovanému zásahu v ČR, v okrese Písek a na SR, v okrese Michalovce.

Policajti oddelenia Východ OFV NCODK P PZ, zadržali na mieste podozrivého R.G., ktorý sa na sociálnych sieťach vydával za osobu M.B. vek 40 rokov.

🔴Podozrivý bol dňa 27.07.2023 umiestnený do CPZ. Po jeho zadržaní vykonali v dome, v ktorom sa zdržiaval domovú prehliadku, pri ktorej zaistili 11ks mobilných telefónov, počítačovú techniku a 10ks platobných kariet k účtom.
🔴Kolegovia z Českej republiky po zadržaní R.G. iniciovali vydanie Európskeho zatýkacieho rozkazu, ktorý bol dňa 28.07.2023 vydaný Okresním soudem v Táboře v ČR.
🔴Podozrivý R.G. je spolu s osobou H.Š., vek 51 rokov vyšetrovaný v Českej republike zo spáchania trestného činu podvodu.

Na Slovensku je R.G. podozrivý zo spáchania trestného činu legalizácie výnosu z trestnej činnosti podľa, za čo mu hrozí trest odňatia slobody vo výške tri až osem rokov.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...