ISSN 1338-0389

Ženy opäť naleteli: Zaľúbená poslala „americkému vojakovi“ 50 000 Eur, druhá poslala „lekárovi“ z Jemenu viac ako 42 000 Eur

Nie vždy je dobré, keď srdce vyhrá nad rozumom. Silné citové puto si vytvorila aj 61-ročná Bratislavčanka, ktorá udržiavala kontakt s americkým vojakom Maxom. Neznámy príslušník americkej armády jej vyznával lásku prostredníctvom emailov a na sociálnej sieti tak presvedčivo, že za 4 roky lásky cez internet mu poslala tisíce eur.

Poškodená bola podať na neznámeho páchateľa trestné oznámenie na jednom z obvodných oddelení PZ v druhom bratislavskom okrese. Na uvoľnenie z armády mu poslala viac ako 50 000 €.

Opätovne Vás upozorňujeme na falošné profily vojakov, lekárov, bankárov, ktoré veľmi často posielajú na sociálnych sieťach žiadosti o priateľstvo, súkromné správy alebo sa zapájajú do komentovania príspevkov. V žiadnom prípade sa nenechajte nalákať na komplimenty a vyznania lásky od cudzích osôb, ktoré osobne nepoznáte. Tieto profily často využívajú falošné fotky alebo ukradnuté profily reálnych ľudí. 

 

– – –

Na svoju dôverčivosť doplatila 59-ročná žena z okresu Ružomberok. V mesiaci jún tohto roku bola prostredníctvom sociálnej siete kontaktovaná neznámym mužom, ktorý sa predstavil ako lekár pracujúci v Jemene. Po získaní dôvery, pod zámienkou zaplatenia nákladov pre náhradného lekára, ktorý ho v Jemene vymení, jej poskytol e-mailový kontakt na osobu, ktorá všetko  zabezpečí. Následne žena podľa inštrukcií vybrala náhradného lekára a  zaslala na účet 42.500,- €.

Vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu.

V súvislosti s týmto  prípadom sa opäť  obraciame na verejnosť a upozorňujeme na potrebnú mieru opatrnosti pri nadväzovaní nových známostí, najmä s veľmi atraktívnymi a často nerealistickými partnermi prostredníctvom sociálnej siete.

Odporúčame preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze niekomu, koho nepoznáte.

 

zdroj: Polícia Bratislavský kraj, Polícia Žilinský kraj

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...