ISSN 1338-0389

Sťahuje sa Olena Zelenská do Izraela?

Hoaxy a podvody – Polícia SR |MM|  Olena Zelenská pred niekoľkými dňami navštívila Izrael. Hoaxeri majú evidentne uhorkovú sezónu, keďže vyrobili blud, ktorý by rozlúsklo aj malé dieťa. Na stretnutí s tamojším prezidentom mala dostať ako odmenu izraelský pas, ktorý by jej pomohol na úteku. Tento naratív začali šíriť prokremeľské údaje najprv v ruštine na Telegrame, neskôr ho prevzali aj ich prisluhovači na Slovensku.

NIEČO TU NESEDÍ

Doklad vydaný Izraelom vyzerá už na prvý pohľad ako falzifikát. Nejde totiž o reálnu fotografiu, ale o prerobený Specimen, teda vzorový občiansky preukaz zverejnený na oficiálnych stránkach. Hoaxeri si nedali dosť námahy ani s číslami. Dátum vydania síce so Zelenskej návštevou Tel Avivu sedí, no expiroval už deň pred jeho vydaním. Pas, ktorý jej mali údajne vydať, nebol teda nikdy platný.

Zelenská sa do Izraela nesťahuje a nedostala ani izraelský preukaz. Propagandisti Kremľa sa dlhodobo snažia navodiť mienku, že Zelenskí sa vojny boja a chcú pred ňou zutekať. No nevieme. Prezidenta aj s jeho ženou sme na fronte videli niekoľkokrát a Putina? Odpovedzte si sami. Tak kto je ten bojko?

Hoax na slovenských sociálnych sieťach vyvolal nemalý rozruch. Zdieľali ho stovky „AHA, JA SOM TI TO HOVORILov,“. Post medzičasom odstránili, no bol zverejnený tu: https://www.facebook.com/photo?fbid=984407739398349&set=a.120016329170832

Tieto chabé pokusy Kremľa sú Európanom skôr na smiech, než by sa nad nimi mali reálne pozastaviť. Ale čo iné by sme od tých proruských šašov čakali?

Zdroj: https://www.ukrinform.net/rubric-factcheck/3726034-russian-fake-olena-zelenska-receives-israeli-passport.html?fbclid=IwAR2nhns7Hl5sDIpeoeB1YyS-Lr1xUxYYV_gZhf1ilvlFOI73M3DCcCOj7jQ

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...