ISSN 1338-0389

Takmer 60 hasičov zasahuje pri požiari skladu v Rovinke

Takmer 60 hasičov zasahuje pri požiari v Rovinke, okres Senec
Takmer 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov momentálne zasahuje pri požiari v obci Rovinka, okres Senec.

Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že plamene zachvátili sklad s polyetylénom a paletami s rozlohou cca 100×40 metrov. Na mieste udalosti momentálne zasahuje 33 profesionálnych a 24 dobrovoľných hasičov z okolitých obcí, ktorí sa požiar snažia dostať pod kontrolu.

Správu budeme aktualizovať.

– – –

AKTUALIZOVANÉ – 10:20 hod.: Už viac ako 100 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahuje v obci Rovinka, okres Senec.

Už viac ako 100 profesionálnych a dobrovoľných hasičov pokračuje v lokalizácii a likvidácii požiaru skladu s polyetylénom a paletami v obci Rovinka, okres Senec. Na mieste udalosti sa nachádzajú dobrovoľní hasiči z okolitých obcí a profesionálni hasiči z Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja. Hasiči vykonávajú hasebné práce aj pomocou výškovej techniky. Na miesto udalosti smerujú pracovníci KCHL CO v Nitre, ktorí budú z dôvodu silného zadymenia vykonávať merania kvality ovzdušia v okolí. Na požiarisku sa nachádza aj prezident HaZZ Pavol Mikulášek.

– – –

AKTUALIZOVANÉ – 15:10 hod.: Hasiči naďalej likvidujú požiar skladu v Rovinke. Na mieste sa nachádza viac ako 180 hasičo.

Hasiči naďalej pokračujú v lokalizácii a likvidácii požiaru skladu, ktorý vypukol dnes v obci Rovinka, okres Senec. Na mieste momentálne zasahuje viac ako 180 profesionálnych a dobrovoľných hasičov so 66 kusmi hasičskej techniky. V sklade horí 700 ton plastov a 1500 drevených paliet. Zasahujúci hasiči ochladzujú okolité objekty, aby tak nedošlo k rozšíreniu požiaru. Následkom požiaru došlo vplyvom sálavého tepla a vyčerpanosti k zraneniu 8 hasičov, ktorí utrpeli ľahké zranenia.

Kontrolné chemické laboratórium CO v Nitre vykonalo merania v 13 lokalitách vrátane miesta požiaru. Na základe meraní neboli zistené zvýšené koncentrácie nebezpečných látok v ovzduší.

Predpokladá sa, že hasiči budú na mieste zasahovať až do zajtrajšieho rána.

Foto: HaZZ

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...