ISSN 1338-0389

Trnavčania si môžu vydýchnuť. Policajti zadržali nočného fantóma

KR PZ Trnava |MM|  Výbornú prácu odviedli trnavskí okresní operatívci, ktorí expresne rýchlo objasnili sériu krádeží a zadržali muža, ktorý sa mal na prelome mája a júna po nociach vkrádať na cudzie pozemky, v meste Trnava.

KRADOL NÁRADIE, BICYKEL AJ JAHODY

Polícia prijala oznámenia od viacerých majiteľov rodinných domov, najmä z okolia Kamenného mlyna.
Neznáma osoba im mala po nociach preskakovať ploty, pohybovať sa po dvoroch a v 3 prípadoch sa mala dostať aj do interiéru. Podozrivý muž mal za 10 dní ukradnúť rybárske udice, bicykel, e-kolobežku, pracovné náradie ale aj hotovosť či osobné doklady, v hodnote celkovo viac ako 2000 eur. Pri poslednom skutku kamery odhalili, že muž pravdepodobne vyhladol a v jednej zo záhrad si pochutnal na cudzích jahodách.

ÚSPEŠNE UKONČILI AKCIU „JAHODÁR“

Trnavskí policajti na všetkých prípadoch intenzívne pracovali, analyzovali množstvo kamerových záznamov a vyhodnocovali všetky zaistené dôkazy. „Mravenčia“ práca sa operatívcom nakoniec vyplatila a muža podozrivého zo spáchania skutkov sa im podarilo stotožniť a zadržať. Okrem iných dôkazov ho usvedčila aj blatová stopa topánky z miesta činu. Polícii sa podarilo zaistiť ukradnutý bicykel s výbavou, ktorý policajti vrátia pôvodnému majiteľovi.

POLICAJTI ŽIADAJÚ VÄZBU

Vyšetrovateľ obvinil 39 ročného muža zo zločinu krádeže a z prečinu porušovania domovej slobody. Zároveň podal návrh na jeho väzobné stíhanie. Aj vzhľadom k tomu, že už bol v minulosti za majetkovú trestnú činnosť právoplatne odsúdený, mu môže v zmysle zákona hroziť trest odňatia slobody až na 10 rokov. Do rozhodnutia súdu o väzbe, zostáva Trnavčan v policajnej cele.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...