ISSN 1338-0389

Nelegálna výrobňa cigariet sa ani nestihla rozbehnúť, odhalil ju KÚFS

Finančná správa SR |MM|  Kriminálnemu úradu finančnej správy sa podarilo zamedziť ďalším veľkým škodám pre štátny rozpočet. V Bratislavskom kraji odhalil nelegálnu výrobňu cigariet. Akcia je o to významnejšia, že prevádzka bola ešte len na začiatku výrobného procesu. Potenciálne by denne dokázala vyrobiť až 1,5 milióna kusov cigariet, čím by mesačne štát na spotrebnej dani prišiel o 6,3 milióna eur.

Kriminalisti finančnej správy majú na konte ďalšiu úspešnú akciu. Viac ako tridsať ozbrojených príslušníkov KÚFS vykonalo v utorok 6. júna prehliadku priestorov a pozemkov na území Bratislavského kraja. Akcie sa zúčastnili aj príslušníci Policajného zboru SR. Jej výsledkom bolo zaistenie viac ako 21 ton tabaku, 2 000 spotrebiteľských balení cigariet (SBC), výrobná linka na spracovanie tabaku a ďalšie komponenty. Únik na spotrebnej dani z tabaku a tabakových výrobkov bol pri zaistenom tovare vyčíslený na približne 2,1 milióna eur.

Záchyt je o to významnejší, že linka nebola ešte v plnej prevádzke. Ak by sa tak stalo, denne by dokázala vyrobiť až 1,5 milióna nelegálnych cigariet. Ich predajom na čiernom trhu by len mesačne štát na spotrebnej dani z tabakových výrobkov mohol prísť až o 6,2 milióna eur.

Počas zásahu boli zadržané dve osoby. V predmetnej veci sa naďalej realizujú procesné úkony. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...