ISSN 1338-0389

Policajné správy z Prešovského kraja

KR PZ Prešov |MM|  Troch mužov ohrozoval s nožom v ruke

Sninskí policajti obvinili z prečinu nebezpečného vyhrážania a prečinu výtržníctva 36 ročného muža zo Sniny.

Obvinený muž sa mal v piatok minulý týždeň v čase okolo 18.15 hod. na chodbe jedného zo sninských barov zahnať nožom na 25 ročného muža. Ten sa mu uhol a vybehol von, kde obvinený bežal za nim a kričal po ňom že ho dostane, skončí on ako aj celá jeho rodina, čím u poškodeného vzbudil dôvodnú obavu o život a zdravie. V ten istý deň v čase okolo 18.45 hod. prišiel obvinený k lesíku za budovou Okresného úradu v Snine k tam stojacim dvom mužom.  Bez slova vytiahol nôž, ktorým sa tam začal rozmachovať. Jeden z mužov (40r.) sa pokúsil mu chytiť ruku a nôž vytrhnúť, pričom sa obvinenému podarilo chytiť muža pod krk a následne mu priložil ku krku nôž a vyhrážal sa mu zabitím. Oboch ich od seba roztiahol druhý muž, ktorý tam bol prítomný. Obvinený po tomto z miesta ušiel. Napadnutý muž utrpel drobné poranenia na zápästí ľavej ruky ktoré si nevyžiadali lekárske ošetrenie, ale týmto konaním obvinený vzbudil u neho dôvodnú obavu o život a zdravie.

Polícia obvineného zadržala a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

 

Skúšobňa terčom vandalov

Policajti z Raslavíc vyšetrujú poškodenie neobývaného domu v Raslaviciach, ktorý využíva hudobná skupina ako svoju skúšobňu .

Doposiaľ neznámy páchateľ prišiel k staršiemu neobývanému domu, ktorý využíva hudobná skupina ako svoju skúšobňu a do dvoch okien hodil niekoľko betónových kociek. Okrem rozbitia sklenených výplní kocky zasiahli aj hudobný mixážny pult vo vnútri. Následne páchateľ vykopol vchodové dvere domu, z ktorého ale nič neodcudzil. Celková spôsobná škoda bola vyčíslená na takmer 400.- €.

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci.

 

Jazdu opitého štvorkolkára ukončil náraz do rampy

Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinili prešovskí policajti 29 ročného muža z obce Záhradné.

V nedeľu (04.06.2023) v čase okolo 19:15 hod. viedol obvinený muž štvorkolku po účelovej komunikácii v obci Záhradné v smere na ulicu Tulčickú. Jeho jazdu ukončil náraz do uzavretej rampy pred miestnou čističkou, po ktorom spadol zo štvorkolky na zem. Vodič bol policajtmi podrobený dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom 0,87 mg/l (miligramu etanolu na liter vydychovaného vzduchu). Pri dopravnej nehode utrpel vodič zlomeniny oboch rúk, ako aj ďalšie zranenia s dobou liečenia viac ako 42 dní a je hospitalizovaný v nemocnici.

 

 

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...