Ďalšia Slovenka chcela poslať viac ako 16 000 Eur „americkému vojakovi“. Pracovníčka banky hneď zistila, že je to podvod

0
98
Foto zdroj: freepik.com

62 ročná žena z levického okresu si vo svojej mailovej pošte našla list od muža, ktorý sa predstavil ako vojak americkej armády, ktorý pôsobí ako pracovník OSN v Sýrii. Ich konverzácia trvala asi mesiac na dennej báze.

Vzťah vrcholil v uplynulých dňoch, kedy „vojak“ poprosil ženu o finančnú pôžičku, ktorá by mu pomohla dostať sa zo služby v ozbrojených silách a následne by za ňou na Slovensko pricestoval. Neváhala ani chvíľu a keď dostala číslo účtu, išla do banky urobiť prevod. Tu sa však stretla s profesionálmi a pracovníčka za bankovou prepážkou hneď podozrenie postúpila svojím kolegom, ktorí sa takýmito podvodmi zaoberajú. Tí zistili, že podozrivý účet je vedený v Bulharsku. Peniaze tak nepreviedli a privolali políciu.

Vyšetrovateľka PZ začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin podvodu, spáchanom v štádiu pokusu.

Polícia upozorňuje, že počítačovo zruční podvodníci dokážu pôsobiť dôveryhodne a legenda „americký vojak na misii“ bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch. Poškodené ženy, ktoré naleteli, prišli o nemalé sumy. Odporúčame preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze neznámym osobám.

 

zdroj: Polícia Nitriansky kraj

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno