Ďalší Trnavčan z futbalového štadióna skončil v putách. Čelí obvineniu z trestného činu

0
24

KR PZ Trnava |MM|  V súvislosti s výtržnosťami, ku ktorým došlo začiatkom tohto mesiaca na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave, počas futbalového zápasu medzi mužstvami FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava, padlo ďalšie obvinenie. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III vzniesol na základe zabezpečenej dôkaznej situácie obvinenie z trestného činu útoku na verejného činiteľa 22-ročnému Kristiánovi M. z Trnavy.

Obvinený mal počas uvedeného zápasu v sektore hostí Národného futbalového štadióna v Bratislave, počas odchodu poriadkových jednotiek z tribúny, zaútočiť na policajta Pohotovostného policajného útvaru. Policajta, ktorý prechádzal okolo neho kopol pravou nohou do oblasti chrbta, pričom následne ďalšieho policajta napadol úderom päsťou do oblasti hlavy.

Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III v priebehu včerajšieho dňa menovaného zadržali a eskortovali na príslušné policajné oddelenie za účelom vykonania ďalších procesných úkonov. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Pripomíname, že počas futbalových zápasov polícia nebude tolerovať vyčíňanie futbalových chuligánov a do budúcna využije všetky zákonné oprávnenia, aby k takýmto útokom zo strany futbalových chuligánov nedochádzalo.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno