Policajti opäť riešia vodiča s 3 ‰

0
13

KR PZ Trnava |MM|   Policajti obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky ďalších dvoch mužov, z ktorých jeden nafúkal najvyššiu hodnotu tohto roku. Za posledné dni ide už o druhého rekordmana, ktorý jazdil po cestách s približne 3 promile.

SLOVÁK NA FELÍCII A UKRAJINEC NA BMW

➡ Včera večer kontrolovala policajná hliadka 32 ročného muža v obci Veľké Blahovo. Mladý vodič sa policajtom priznal, že šoféroval auto Škoda Felícia, pričom mu v dychu zistili neuveriteľných 3,04 promile.
➡ 34 ročný cudzinec zas nezvládol riadenie v meste Gabčíkovo. Vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy podmienkam na ceste a svojim schopnostiam, s autom prešiel cez kruhový objazd a nakoniec narazil do pouličnej lampy. Policajti mu po nehode namerali v dychu 1,21 promile.
Policajné hliadky oboch mužov obmedzili na osobnej slobode a za jazdu v opitosti ich riešia v tzv. superrýchlom konaní. Vodiči si do rozhodnutia súdu počkajú v policajných celách.

NA VODIČOV SME SI PORIADNE POSVIETILI

Práve v okrese D. Streda policajti zaznamenali, za posledné obdobie, najviac opitých vodičov, v porovnaní s ostatnými okresmi Trnavského kraja. Vzhľadom k veľkému počtu zistených alkoholov, ale aj vzhľadom k tragickej dopravnej nehode, ktorú cez víkend spôsobil opitý vodič, vykonali policajti v okrese DS dopravnú akciu.
Policajti počas akcie zistili 96 previnilcov, z toho:
🔹 93 vodičom uložili na mieste pokutou, z nich najviac (59) prekročilo maximálnu povolenú rýchlosť a 10 sa počas jazdy „hralo“ s mobilom
🔹 2 osoby vyriešili napomenutím
🔹 1 priestupcu prejedná správny orgán
V kontrolách budeme pokračovať a voči opitým vodičom nikdy nebudeme tolerantní.

Jazdite zodpovedne

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno