Polícia v Pezinku obvinila dílera kokaínu a marihuany

0
29

Policajti z Pezinka objasnili drogovú trestnú činnosť 46-ročného muža, ktorej sa dopúšťal po dobu niekoľkých mesiacov na viacerých miestach v okrese Pezinok, ale aj v okrese Detva.

Vyšetrovateľ už vzniesol obvinenie zo závažnej drogovej trestnej činnosti 46-ročnému Jozefovi Ď. z okresu Pezinok.
Obvinený mal minimálne od mesiaca máj tohto roka na viacerých miestach, najmä v rodinnom dome v meste Modra, v Pezinku, ale aj v rodinnom dome v jednej z obcí v okrese Detva zadovažovať, prechovávať a vyrábať omamné a psychotropné látky, a to marihuanu a kokaín. Tieto následne v rôznych denných ale aj nočných hodinách na rôznych miesta ďalej predával iným osobám užívateľom drog. Policajti v rámci intenzívneho vyšetrovania na základe príkazu Okresnej prokuratúry v Pezinku zrealizovali domové prehliadky, ako aj prehliadky nebytových priestorov.

Pri domovej prehliadke jedného z bytov v Pezinku zaistili konope v množstve, z ktorého by bolo možné vyrobiť celkovo 886 bežných jednorázových dávok drogy.

Pri prehliadke rodinného domu v Modre zaistili okrem iných vecí dôležitých pre trestné konanie biely hrudkový materiál, ktorý bol zaslaný na expertízne skúmanie. To preukázalo že z uvedeného množstva by bolo možné vyrobiť celkovo 303 bežných jednorázových dávok drogy kokaínu. Policajti zároveň vykonali aj prehliadku iných priestorov v Modre, pri ktorej bol zaistený biely hrudkový materiál v množstve, ktoré zodpovedá 658 bežným jednorázovým dávkam drogy kokaín a konope, z ktorého by bolo možné vyrobiť celkovo 484 bežných jednorázových dávok drogy.

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí mužovi za uvedené konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na desať rokov až pätnásť rokov.

zdroj: Polícia SR

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno