Pozor! Slovákom vyvoláva podvodné číslo vydávajúce sa za políciu

1
380

Prezídium PZ SR  |MM|  Napísali ste nám naozaj vo veľkom množstve, toto je výber Vašich varovaní:

VERONIKA: Zdravim, chcela by som upozornit na jedno (asi z tisicky “pofidernych” telefonnych cisel). Prave som jednemu takemu (slovenskemu) zdvihla a spustila sa nahravka v anglictine, kde mi oznamovali, ze bol vydany prikaz na zablokovanie mojho bankoveho uctu a ze musim do 45 minut vykonat overenie mojich udajov. Potom som zlozila…

MIRKA: Dobrý deň, chcela by som sa na Vás obrátiť so žiadosťou o radu. Dnes ma kontaktovalo telefónne č. +421 906 902 393, kde sa po anglicky niekto predstavil ako Polícia SR (pravdepodobne to bol automat) a informoval ma o tom, že môj ID card mohla byť zneužitá. Avšak hovor som pre istotu takmer hneď ukončila. Viem, že určite mi nikto OP ani pas neodcudzil.

PAVEL: Dobry den, dnes mi niekto volal vydavajuc sa za „Slovak Police Force“ s tym ze na mojom ID prebehli nejake podozrive operacie. Hovor znel prednahrato, bol po anglicky a bol zo slovenskeho cisla +421944180389.

ZUZANA: Dobrý deň, práve mi telefonovali dve SK mobilné čísla, kde mi nejaký mužský hlas začal lámanou angličtinou vysvetľovať , že moje údaje boli nejakým spôsobom zneužité a prepájajú ma na Interpol, tam pán odmietol komunikovať v slovenčine. a žiadal ma o nadiktovanie mena, odmietla som. Nakoľko OP mám v peňaženke a nový OP a aj pas vo výrobe, zdalo sa mi, že to bude podvod a snaha o získanie osobných údajov.

ZUZANA: Dobry den, chcela by som vas informovat o pravdepodobne podvodnom telefonate zo slovenskeho cisla. Pred par minutami mi volalo toto cislo +421 915 991 609. po zdvihnuti bolo chvilu ticho a potom nahraty zaznam – anglicky hovoriaci muz – text v zmysle “tento odkaz je od policie Slovenskej Republiky. Kedze sa udialo nieco podozrive“.

NATÁLIA: Dobrý deň, len sa chcem uistiť v jednej veci. Práve som mala hovor z čísla 0915 945 841 s tým, že mužský hlas v telefone mi po anglicky začal vysvetlovať že je zo slovenskej polície a volá mi z dôvodu, že bola zaznamenaná podozrivá aktivita s mojim občianskym preukazom. Hovor som zrušila lebo si nemyslím, že by mi zo SK polície volal niekto anglicky a môj občiansky mám stále pri sebe takže si nemyslím, že by ho niekto zneužil.

1 komentár

  1. mne volalo dnes cislo +421 901 978 940 v anglickom jazyku, pocitacom generovany hlas.
    vasa ID card bola zneuzita …….
    Nerozumiem ucelu tohto telefonatu a co tym moze utocnik ziskat, okrem preverenia ze je cislo aktivne a niekto ho zdvihne.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno