Rizikový futbal v Dunajskej Strede. Policajti budú opäť v pohotovosti

0
10

KR PZ Trnava |MM|  Polícia v Dunajskej Strede prijala s avizovaným futbalovým stretnutím, ktoré sa odohrá dnes  viaceré opatrenia na zabezpečenie verejného poriadku v meste Dunajská Streda.

Zápas Európskej konferenčnej ligy, III. predkola, ktoré sa odohrá medzi mužstvami FC DAC Dunajská Streda a FCSB Bukurešť  označil organizátor podujatia za rizikový. Veliteľ bezpečnostných opatrení preto rozhodol o navýšení počtu policajtov pri zabezpečení verejného poriadku. Do výkonu služby budú preto velení aj policajti z ostatných okresov v rámci Trnavského kraja a o pomoc sme požiadali aj útvary z ostatných krajov. Zápas sa odohrá za  účasti fanúšikov oboch klubov.

Zvýšený počet policajtov bude v uliciach mesta a v okolí štadióna počas celého dňa až do polnoci. O ukončení bezpečnostných opatrení polícia rozhodne na základe vývoja aktuálnej situácie v meste. V súvislosti s príchodom fanúšikov, bude podľa potreby uzavretá ulica Športová, príp. podľa aktuálnej potreby aj iné priľahlé ulice v okolí štadiónu.

Žiadame fanúšikov oboch tímov, aby sa zdržali nešportového správania nielen v samotnom meste, ale aj  počas futbalového zápasu, a rešpektovali pokyny polície. Vzhľadom k tomu, že zápas je označený ako rizikový, sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok, maximálna výška je 1000 eur v blokovom konaní.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno