Policajné správy z Trenčianskeho kraja

0
9
  •  NA MOKROM SVAHU DOSTAL ŠMYK

Hliadka Obvodného oddelenia PZ Brezová pod Bradlom včera asistovala pri prevrátení vozidla v katastrálnom území obce Priepasné, okres Myjava.

Polícia po príchode na miesto zistila, že došlo k prevráteniu nákladného motorového vozidla, ktoré malo na korbe naloženú vŕtaciu súpravu s kompresorom ako prípojným vozidlom. Vodič pri jazde dolu prudkým svahom po zatrávnenej a mokrej lúke, na ktorej boli vyjazdené koľaje, dostal šmyk. Následne došlo k prevráteniu, pričom nákladné vozidlo zostalo ležať na ľavej strane.

Vodič zostal po prevrátení vozidla v kabíne. Dostal sa z nej za pomoci svojho kolegu, ktorý videl priebeh jeho nehody a zavolal mu RZP. Pri prevrátení vozidla utrpel našťastie len ľahké zranenia, bol však prevezený na ošetrenie do nemocnice. Jeho dychová skúška skončila s negatívnym výsledkom.

Prevrátené vozidlo bolo na mieste zabezpečené a bolo dohodnuté jeho odtiahnutie.

 

  • KRÁTKO PRED 14:30 HOD. NAFÚKAL VIAC AKO 3 PROMILE

Policajnej hliadke z Obvodného oddelenia PZ Partizánske sa zdala podozrivá jazda vodiča osobného motorového vozidla Mercedes – Benz. Rozhodla sa ho preto predpísaným spôsobom zastaviť na Priemyselnej ulici v obci Malé Bielice.

Vodič bol políciou vyzvaný na predloženie dokladov potrebných k prevádzke a k vedeniu motorového vozidla a taktiež dokladov totožnosti. Na otázku, či pred alebo počas jazdy požil  alkohol alebo inú návykovú látku, prípadne v posledných 15 minútach potraviny alebo látky s možným obsahom alkoholu, ktoré by mohli ovplyvniť výsledok jeho dychovej skúšky uviedol, že žiadne takéto látky nepožil.

Po zákonnom poučení sa krátko pred 14:30 hod. dobrovoľne podrobil dychovej skúške, ktorá skončila s výsledkom 3,04 promile alkoholu.

Mužovi bol zadržaný vodičský preukaz. Počas úkonov spojených s obmedzením jeho osobnej slobody začal klásť pasívny odpor a to tak, že odmietol vystúpiť zo svojho motorového vozidla. Z toho dôvodu bola polícia nútená použiť voči mužovi donucovacie prostriedky v zmysle zákona.

Motorové vozidlo bolo na mieste riadne zabezpečené proti odcudzeniu a umiestnené tak, aby netvorilo prekážku v cestnej premávke.

Políciou bolo začaté trestné stíhanie, v rámci ktorého tohto nezodpovedného vodiča neminie obvinenie z prečinu Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Muž je v súčasnosti umiestnený v cele policajného zaistenia. Po vytriezvení s ním budú vykonané procesné úkony za účelom riadneho vyšetrenia daného skutku.

 

 

  • NEVIDELI STE TENTO DÁMSKY BICYKEL?

Polícia pátra po páchateľovi, ktorý odcudzil dámsky bicykel, ktorý vidíte na fotografii. Podľa doterajších zistení, k odcudzeniu mala dôjsť v čase od 21:00 hod. dňa 22.07.2022 do 18:00 hod. dňa 25.07.2022 v Púchove, na ulici Dvory.

Páchateľ vnikol bez použitia násilia do vchodu panelového domu. Prešiel do pivničných priestorov, kde vylomil zámok na jednej kóji a z nej odcudzil dámsky bicykel zn. CANYON, čierno – ružovej farby v hodnote 1.530 €.

Týmto žiadame aj verejnosť o pomoc pri pátraní po odcudzenom bicykli, ako aj po páchateľovi tohto skutku.

Akékoľvek poznatky, ktoré by viedli o objasneniu skutku a k zisteniu jeho páchateľa oznámte na známom čísle 158 alebo prostredníctvom súkromnej správy na Facebooku  Polícia SR- Trenčiansky kraj.

Polícia upozorňuje verejnosť na zvýšený výskyt krádeže bicyklov. Odporúča majiteľom, aby chránili svoj majetok proti odcudzeniu.

Parkujte vždy bicykel na dobre viditeľnom mieste, ktoré nie je ani preplnené, ani opustené. Ak je to možné umiestnite ho do záberu bezpečnostnej kamery. Snažte sa bicykel vždy pripútať k pevnému bodu (stĺp, zábradlie, stojan).

Ak si odkladáte bicykel v spoločných priestoroch v dome, dbajte na uzamknutie vchodu a spoločných priestorov. Tiež samotný bicykel v nich uzamknite.

Zvážte investíciu do reťazových oceľových zámkov či titánových zámkov. Aj tieto dokáže zlodej prekonať, ale potrebuje viac času a spôsobí hluk. Ideálne je kombinovať viaceré typy zámkov a chrániť rám, aj kolesá bicykla.

Aj keď si potrebuje odbehnúť len na pár minúť, nenechávajte bicykel nechránený. Niektoré krádeže bicyklov zlodeji neplánujú, len zneužijú príležitosť.

Ak máte naozaj cenný bicykel, tak sa porozhliadnite aj po cenovo drahších technológiách. Využite alarm, ktorý pošle správu do vášho mobilného telefónu. Nenápadný GPS lokátor, ktorý môže vyzerať ako bežné svetlo na bicykel, či sedadlo.

V žiadnom prípade nenakupujte bicykle, ak máte podozrenie, že boli ukradnuté. Podporovali by ste tým samotných zlodejov a hrozí Vám, že ak si majiteľ bicykel spozná alebo ho polícia vypátra, zostanete bez bicykla aj peňazí, za ktoré ste ho kúpili.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno