Dopravno – bezpečnostná akcia v Trenčianskom kraji

0
10
ilustračná foto

KR PZ Trenčín |MM|   Aj v Trenčianskom kraji, rovnako ako na celom Slovensku, bude v mesiaci august prebiehať dopravno – bezpečnostná akcia s cieľom zlepšenia situácie v cestnej premávke.

Zvýšené kontroly budú vykonávané predovšetkým na miestach, kde dochádza k častým dopravným nehodám. Budú zamerané na zisťovanie požitia alkoholických nápojov u vodičov motorových aj nemotorových vozidiel, ale aj na dodržiavanie povinností chodcov a cyklistov v cestnej premávke, vrátane vodičov kolobežiek s pomocným motorčekom. Polícia bude kontrolovať aj dodržiavanie zákazu obsluhovať telefónny prístroj alebo iné telekomunikačné, audiovizuálne alebo obdobné zariadenie, okrem použitia systému ,,voľné ruky“ vodičom počas vedenia vozidla.

Polícia sa zameria aj na dodržiavanie pravidiel týkajúcich sa prejazdu železničných priecestí, najmä v časoch prejazdu súprav vlakov.

Zvýšené kontroly na cestách môžu občania očakávať počas mesiaca august v dňoch pondelok až v piatok v čase od 05.00 hod. do 08.00 hod., v sobotu v čase od 08.00 hod. do 11.00 hod. a v dňoch piatok až sobota v čase od 22.00 hod. do 06.00 hod.

O priebežných, ale aj celkových výsledkoch tejto dopravno – bezpečnostnej akcie v Trenčianskom kraji bude polícia verejnosť informovať.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno