Policajti zadržali a obvinili 2 dílerov s takmer 200 dávok pervitínu

0
43

KR PZ Trnava |MM|  Dunajskostredskí policajti vykonali akciu, pri ktorej sa im úspešne podarilo stiahnuť z obehu dvoch dílerov a aj takmer 200 dávok pervitínu.

Policajnú raziu vykonali dva policajné tímy súčasne. Jeden zasahoval v prenajatom byte v meste Dunajská Streda a ďalší tím v obci Padáň.

Pri domových prehliadkach policajti zadržali dvoch mužov vo veku 48 a 35 rokov a zaistili kryštalický materiál. Podľa predbežných výsledkov išlo o pervitín, z ktorého by sa dalo vyrobiť minimálne 183 jednorazových dávok drogy.  Starší muž bol už v minulosti súdne trestaný. Jeden ukrýval drogy v záhradnom domčeku, v krabici označenej ako lepidlá, a druhý si drogy ukryl do krabice v manželskej posteli.

Drogy predávali dlhšie, 35 ročný muž asi rok a druhý muž od leta 2019. Z distribúcie a predaja drog ich oboch usvedčili klienti, ktorým drogy pravidelne predávali niekoľko krát do mesiaca.

Prípad si vzhľadom na závažnosť prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície KR PZ Trnava. Obe zadržané osoby obvinil z prechovávania a distribúcie drog, za čo im môže hroziť strata slobody na 10 až 15 rokov. Z dôvodu, že predaj drog bol ich jediným zdrojom príjmov a mohli by pokračovať v trestnej činnosti, vyšetrovateľ zároveň podal návrh, aby boli obaja muži stíhaní väzobne.

Okresný súd v prípade väzby 48 ročného muža už rozhodol a policajti ho eskortovali do výkonu väzby. O väzobnom stíhaní druhého muža sa rozhodne v najbližších hodinách. Do rozhodnutia súdu zostáva v cele policajného zaistenia.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno