Opojom včera otriasol výbuch. Pri explózii sa zranil 33 ročný muž

0
21

KR PZ Trnava |MM| Policajti boli včera, krátko pred 20:00 h, privolaní k rodinnému domu v obci Opoj, okres Trnava.

Mladý muž mal v garáži pod domom zvárať pomocou plynovej fľaše, keď zrazu došlo k explózii. Výbuch bol taký silný, že vyrazil okná, poškodil dvere a časť garážovej brány odhodilo niekoľko metrov. Muž pri nej utrpel popáleniny 1. a 2. stupňa na viacerých častiach tela.

Po príchode policajtov na miesto bol muž pri vedomí a s hliadkou a záchranármi komunikoval. Tí ho krátko na to transportovali do nemocnice. V dome boli v tom čase okrem neho ešte ďalšie dve osoby, ktoré sa pri výbuchu nezranili.
Policajti začali vo veci trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Okolnosti, za ktorých k explózii prišlo, sú naďalej predmetom policajného vyšetrovania.

Upozorňujeme domácich kutilov, aby dodržiavali zásady bezpečnosti pri práci a vykonávali len činnosti, na ktoré majú oprávnenie.

– – –

KR HaZZ Trnava |MM|  Dňa 20. júna 2022 pred 20-tou hodinou bol ohlásený výbuch garáže v rodinnom dome v obci Opoj, okres Trnava.

Na miesto udalosti bola vyslaná hasičská jednotka z Trnavy s 3 kusmi hasičskej techniky a 8 príslušníkmi. Garáž sa nachádzala pod úrovňou pozemku rodinného domu. Následkom výbuchu odhodilo rolovaciu  garážovú  bránu približne 20 metrov od domu. Do príjazdu hasičov sa majiteľom podarilo požiar zlikvidovať práškovým hasiacim prístrojom. Jednej zranenej osobe, ktorá utrpela popáleniny II. stupňa na povrchu tela, bola poskytnutá predlekárska prvá pomoc.

Následne bolo pomocou analyzátora plynov prekontrolované ovzdušie garáže a rodinného domu s negatívnym výsledkom. Predbežná škoda, ktorá vznikla majiteľom rodinného domu bola vyčíslená na sumu 7 000 €.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno