Premiér: Zasadzujem sa za zvýšenie platov učiteľov

0
4
zdroj foto: Polícia SR - Bratislavský kraj

Eduard Heger – predseda vlády SR |MM|  „Dnešný protest učiteľov neberiem na ľahkú váhu. Učiteľské povolanie je povolaním obrovského paradoxu. Spoločnosť ho mimoriadne potrebuje, ale štát ho nedokázal náležite oceniť. Obdobné je to aj so zdravotnými sestrami a zdravotnými bratmi a ďalšími pracovníkmi zdravotníctva. Z tejto pasce sa musíme dostať. Preto do toho investujem toľko času a úsilia.

Iste si spomeniete, že zdravotníctvo a vzdelávanie boli kľúčové témy minulého volebného obdobia, ktoré skončilo porážkou skorumpovanej oligarchie.

Mysleli sme si, že teraz konečne nastali pre tieto zanedbávané oblasti dobré časy. Napravíme krivdy, odstránime deformácie, nanovo nastavíme procesy, splatíme investičný dlh, aby výsledkom bola vyššia spokojnosť občanov.

Toto stále platí a zdroje, ktoré sme vyčlenili v pláne obnovy na školstvo a zdravotníctvo, a tiež aj prijaté reformné zákony toto predsavzatie potvrdzujú. Pandémia, vojna na Ukrajine, inflácia nám však podrážajú nohy a spomaľujú tempo reforiem, ktoré tak veľmi potrebujeme.

V spoločnosti sa zároveň hromadí veľa obáv, nepokoja a neistoty, ale zostáva tu aj veľa neochoty pracovať po novom a mať výsledky.
Všetko to chápem a robím všetko preto, aby sme toto sa z toho dostali. Môžeme to však dokázať len spoločnými silami“.

 

zdroj: Eduard Heger – predseda vlády SR, Fb

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno