Ranná nehoda dvoch vozidiel v Šintave. „Ťukance“ si vo väčšine prípadov vodiči riešia bez polície

0
13

Šintava / Dnes v ranných hodinách došlo v Šintave na križovatke ulice Vinohradskej a Nitrianskej k dopravnej nehode dvoch vozidiel. Podľa informácií od našich čitateľov na uvedenom mieste v smere od Vinohradov nad Váhom pri osadenej dopravnej značke STOP daj prednosť v jazde, dochádza k pravidelným kolíziám.

O dnešnej nehode nám viac informácií zaslala hovorkyňa KR PZ Trnava Zlatica Antalová:

„Policajti boli dnes ráno privolaní k zrážke osobného auta a malého nákladného vozidla v obci Šintava. Vodič väčšieho auta pravdepodobne nedodržal bezpečnú vzdialenosť od auta jazdiaceho pred ním a pred križovatkou do neho zozadu narazil. Policajná hliadka na mieste podrobila vodičov dychovým skúškam, obe s negatívnym výsledkom. Polícia vec eviduje ako škodovú udalosť a policajti uložili vodičovi na mieste v blokovú pokutu“.

Polícia zaznamenala nárast hustoty dopravy na obchádzkových trasách, či už na severnej cez mesto Piešťany alebo na južnej cez mesto Sereď, ktoré súvisia s úplnou uzáverou mosta v meste Hlohovec.

Policajné hliadky vykonávajú na daných úsekoch na cestách zvýšený dohľad a v prípade potreby fyzicky riadia dopravu, a to najmä počas rannej a popoludňajšej špičky.

Apelujeme na vodičov, aby za volantom zvýšili svoju pozornosť, dbali na bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami a dodržiavali pokyny policajtov a dopravného značenia.

Polícia neeviduje od uzavretia mosta v Hlohovci, v rámci obce Šintava, výrazný nárast dopravných nehôd alebo škodových udalostí, a to ani v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Následkom zhustenej premávky môže dochádzať na danom úseku ku kolíznym situáciám.

Menšie „ťukance“ si vo väčšine prípadov vodiči, vzhľadom na ich závažnosť, pravdepodobne riešia bez prítomnosti policajnej hliadky, v rámci poistnej udalosti.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno