Ďalšia akcia na mládež v Hlohovci. Policajtom nafúkalo až 12 tínedžerov

0
15

KR PZ Trnava |MM|  Hlohovskí policajti vykonali opäť ďalšiu akciu na mládež. Policajnou kontrolou prešlo 6 podnikov v meste Hlohovec a 30 detí do 18 rokov. Hliadky preverili aj mládežníkmi obľúbené miesta ako skate park a okolie Váhu.

ALKOHOL MU MALA ULIAŤ AJ MAMA

Zvýšený výkon služby sme realizovali počas víkendu aj v spolupráci s hliadkou mestskej polície. Počas 4 hodinovej akcie, ktorú sme ukončili o polnoci, zaevidovali policajti 12 mladistvých osôb pod vplyvom alkoholu. Opití mládežníci boli nielen domáci z Hlohovca, ale išlo aj o deti z Šoporne a z okolia Hlohovca. Najviac nafúkal 15 ročný mladík, ktorý mal v dychu 0,54 mg/l, čo je 1,13 promile. Ten hliadke tvrdil, že alkohol popíjal u kamaráta. Tesne nad promile mal aj chalan narodený v roku 2006.  7 z 12 detí tvrdili, že im alkohol nalievali v istom hlohovskom podniku, ostatní mali popíjať alkohol buď s kamarátmi. Jeden dokonca tvrdil, že pivo popíjal s matkou a to bol rok narodenia 2007.

ALKOHOL AŽ OD 18 ROKOV

V zmysle zákona deti do 15 rokov a osoby mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a sú povinné podrobiť sa vyšetreniu. Zároveň platí, že deti do 15 rokov sa nesmú zdržiavať bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21.00 hodine na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje. Za porušenie zákona môže hroziť zákonnému zástupcovi nielen finančná pokuta, ale aj pozastavenie vyplácania prídavkov na dieťa.

Apelujeme na rodičov, aby venovali zvýšenú pozornosť tomu, kde a s kým trávia ich deti voľný čas a vysvetlili im možné následky konania. Odhliadnuc od problémov, do ktorých popíjaním zatiahnu seba a svojich blízkych, ide aj o vážne zdravotné riziko. Navyše, deti pod vplyvom alkoholu naberajú na odvahe, strácajú zábrany a uchyľujú sa ku konaniu, ktoré by za triezveho stavu nikdy neskúsili.

V akciách zameraných na mládež, budeme pokračovať aj naďalej. v prípade potreby máte v prílohe aj audio stanovisko.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno