Výsledky víkendovej dopravno – bezpečnostnej akcie

0
8

Prezídium PZ SR |MM|  Polícia minulý týždeň vopred informovala účastníkov cestnej premávky o dopravno – bezpečnostných opatreniach s cieľom zlepšiť situáciu na cestách.

Počas víkendu spáchalo priestupky viac ako 2 300 účastníkov cestnej premávky. Z tohto počtu sa priestupkov dopustilo okrem vodičov motorových vozidiel aj 13 motocyklistov, 31 chodcov, 30 cyklistov a dvaja kolobežkári.

Až takmer polovicu priestupkov spáchali vodiči prekročením predpísaných rýchlostí jazdy. Skoro 200 nepoužilo bezpečnostné pásy, viac ako 100 nemalo v poriadku technický stav vozidla. Takmer stovka vodičov telefonovala, viac ako desiatka vodičov nemala prilbu, ďalší nedali prednosť chodcom na priechode. Zaznamenali sme aj priestupky na železničnom priecestí, vodiči prechádzali, keď svietila červená. Ani tento krát niektorí vodiči nedokázali dodržať zákaz požitia alkoholu. Do jedného promile nafúkalo 23 (priestupok) a nad jedno promile (trestný čin) 20 vodičov. Pod vplyvom alkoholu bolo aj 52 cyklistov.

Vinníci v menej závažných prípadoch odišli s napomenutím, mnohí však dostali pokuty, výnimkou neboli zadržané vodičské preukazy, osvedčenia o evidencii vozidla aj tabuľky s evidenčným číslom. Ďalší budú riešení v správnom konaní, kde im hrozia vyššie pokuty ako v blokovom konaní.

Viac policajtov bolo najmä na tých miestach, kde sa koncentruje väčší počet osôb (diskotéky, bary, pohostinstvá). Dopravno-bezpečnostné opatrenia začali cez víkend a budú aj v najbližšom období.

Dopravná polícia pripravuje v najbližších dňoch aj ďalšie opatrenia.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno