O toxickosti slovenského Facebooku sa dozvedel celý svet

0
10

Prezídium PZ SR |MM|   „Slovenský Facebook je plný dezinformácií“ – takto by sa dal zhrnúť list, ktorý poslali zakladateľovi sociálnej siete Markovi Zuckerbergovi členovia výboru tajnej služby americkej Snemovne reprezentantov. O zaslaní listu informovala jedna z najväčších spravodajských agentúr na svete, Reuters, čím zabezpečila jeho publicitu do všetkých krajín planéty.

„Výbor je hlboko znepokojený pokračujúcou prítomnosťou škodlivých dezinformácií a proruskej propagandy na slovenskom Facebooku a nalieha na Facebook, aby okamžite zabezpečil, že všetky proruské dezinformácie budú rýchlo vyhodnotené, overené a označené, znížené alebo odstránené. v súlade s verejnými prísľubmi a deklarovanou politikou Facebooku,“ uvádza sa v liste.

Na vytvorenie tlaku smerom k spoločnosti Meta sa podieľali aj slovenské inštitúcie vrátane Policajného zboru. To, že obsah slovenského Facebooku je mimoriadne nebezpečný a ohrozuje bezpečnosť Slovenskej republiky je faktom, ktorého následky môžete sledovať na našej špecializovanej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Policajný zbor bojuje proti dezinformáciám od roku 2017, pričom od roku 2018 sa im venuje na uvedenej, špecializovanej stránke. Polícia po začiatku vojny na Ukrajine svoje aktivity v tejto oblasti ešte viac zintenzívnila a v najbližšom období sa jej tím rozšíri o nových analytikov.

Zdroj, celý originály listu a viac informácií:

https://intelligence.house.gov/news/documentsingle.aspx?DocumentID=1196&fbclid=IwAR0JEY4OWk7u5zcgQosVUtdUzTEs97nI5Rqwy-RSDhFPDmVnqTeEAaNNYg4

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno