Rozsiahly požiar parkovacieho domu v Bratislave

0
57

Prezídium HaZZ |MM| Pri požiari parkovacieho domu na Drieňovej ulici v Ružinove zasahujú všetky bratislavské hasičské stanice, hasiči z Pezinka, zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách a členovia desiatich DHZO z okolia. Požiar vypukol pred pol ôsmou hodinou večer a zasiahol tri poschodia (4. – 6. poschodie). Na mieste je zriadený riadiaci štáb. Hasenie prebieha zvnútra ako aj zvonka pomocou výškovej techniky. Z dôvodu silného zadymenia zasahujú hasiči v autonómnych dýchacích prístrojoch, nasadená je aj pretlaková ventilácia.

Hasiči zatiaľ požiar nelokalizovali a predpokladajú, že hasenie potrvá celú noc. Doposiaľ sa pri udalosti nikto nezranil.

Foto: Peter Výrostko, HaZZ

 

Video: Milan Mocko

– – –

AKTUALIZOVANÉ

Hasiči bojujú s požiarom parkovacieho domu už od pol ôsmej a niekoľko ďalších hodín ich stále čaká.

Na mieste je minimálne 100 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 30 kusmi hasičskej techniky. Hasenie objektu, ktorý je zachvátený plameňmi, pokračuje už iba zvonku. Na jazere Štrkovec majú hasiči vytvorené čerpacie stanovisko, odkiaľ je voda dopravovaná k parkovaciemu domu kyvadlovo cisternami. Na mieste udalosti je tiež expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z PTEÚ MV SR. S požiarom bojujú profesionálni hasiči zo všetkých bratislavských hasičských staníc, Pezinka, Trnavy, zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách a dobrovoľní hasiči z Ružinova, Rusoviec, Podunajských Biskupíc, Stupavy, Bratislavy – Starého Mesta, Petržalky, Mostu pri Bratislave, Devína, Devínskej Novej Vsi, Malinova, Lozorna, Voderad, Jaslovských Bohuníc a zo Záhorskej Bystrice.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ 06.03.2022

Lokalizácia požiaru parkovacieho domu v Bratislave

Hasiči už viac ako 12 hodín zasahujú pri požiari parkovacieho domu na Drieňovej ulici v Bratislave, ktorý vypukol včera vo večerných hodinách.
Požiar je pod kontrolou, lokalizovať sa ho podarilo krátko po 5.30 hod. Zasahujúci hasiči momentálne pokračujú v likvidačných prácach.
Na mieste udalosti zasahovalo celkom 113 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 39 kusmi hasičskej techniky z Bratislavského a Trnavského kraja.

Foto: HaZZ

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno