Včera na ceste vyhasli 3 ľudské životy

0
12

KR PZ Prešov |MM|   Popoludní včerajšieho dňa (25.01.2022) došlo na ceste medzi obcami Udavské a Ľubiša k dopravnej nehode, pri ktorej vyhasli životy 3 osôb.

K zrážke dvoch vozidiel došlo krátko po 16-tej hodine,  išlo o osobné motorové vozidlo zn. VW Passat a motorové vozidlo zn. Land Rover Freelander.  Prvé auto jazdilo v smere do Humenného, vodičom bol 21 ročný muž z obce Vyšný Huršov, spolujazdcami bola 19 ročná slečna z obce Belá nad Cirochou a 33 ročný muž z obce Hankovce.   Vozidlo z doposiaľ  nezistených príčin prešlo do protismernej časti cesty,  kde došlo k zrážke  s oproti idúcim  Land Roverom.  Vodičom  bol 21 ročný muž,  spolu s ním  boli v aute aj 24 ročný muž a dve ženy vo  veku 24 a 30 rokov,  všetci pochádzali z obce  Zbudské Dlhé.    Pri  zrážke  utrpeli  pasažieri  VW Passat    tak závažné  zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a  na mieste dopravnej nehody zraneniam podľahli. Osoby v druhom vozidle taktiež utrpeli rôzne zranenia,  s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní.  21 ročný vodič  Land Roveru  bol podrobený dychovej skúške, jej výsledok vylúčil prítomnosť alkoholu u tohto muža.  Škoda, ktorá vznikla pri dopravnej nehode doposiaľ nebola vyčíslená.

Polícia sa prípadom  intenzívne  zaoberá,  vyšetrovateľ Okresného riaditeľstvo Policajného  zboru v Humennom  začal trestné stíhanie  pre prečin usmrtenia.

Z dôvodu dokumentovania  dopravnej  nehody bola cesta II. triedy medzi  železničnou stanicou Udavské  a obcou Ľubiša,  neprejazdná a to v čase od 16-tej hodiny do 20:40 hodiny.

 

Polícia opakovane a rôznymi formami apeluje  na vodičov k zvýšenej pozornosti na cestách. Mnohí vodiči preceňujú svoje schopnosti, mnohí jazdu neprispôsobia poveternostným  podmienkam a  mnohí sú natoľko nezodpovední, že si sadnú za volant pod vplyvom alkoholu. Nikdy nezabúdajme, že ako vodiči  máme v rukách nielen svoj život,  ale  aj  životy  spolujazdcov  a taktiež aj ostatných účastníkov cestnej premávky, ktorí na  naše nezodpovedné  správanie  sa na cestách  môže kruto nedoplatiť.  Niekedy je ľútosť už zbytočná, čas sa nedá vrátiť späť !

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno