Dopravná nehoda štyroch kamiónov a jedného osobného vozidla na obchvate Galanty

0
36

KR HaZZ Trnava |MM|  Dňa 24. januára 2022 pred 15-tou hodinou prišlo k dopravnej nehode troch kamiónov, jedného nákladného vozidla a jedného osobného motorového vozidla na štátnej ceste I/35 v Galante.

Po príjazde hasičskej jednotky z Galanty bolo zistené, že jeden z kamiónov zostal po náraze prevrátený na boku v poli. Ostatné vozidlá sa nachádzali na vozovke pri krajnici. Vodič prevráteného kamiónu sa nachádzal mimo vozidla. Pri nehode utrpel povrchové zranenia, ktoré si vyžiadali poskytnutie predlekárskej prvej pomoci od hasičov. Po príchode záchrannej zdravotnej služby bol prevezený do zdravotníckeho zariadenia. Z kamiónu vytekala motorová nafta cez rúru nádrže, ktorú hasiči utesnili dreveným kolíkom. Nakoľko únik prevádzkovej kvapaliny bol zaznamenaný aj cez iné časti nádrže, ktoré nešli pre polohu havarovaného kamiónu utesniť, bola vyžiadaná na miesto udalosti Inšpekcia životného prostredia a správa komunikácie. Medzičasom príslušníci začali so zachytávaním unikajúcej nafty do barelov, aby minimalizovali dopad dopravnej nehody na životné prostredie. Príslušníci vykonali posyp sorpčného materiálu na vozovke, nakoľko aj z ďalšieho kamiónu prišlo k úniku prevádzkovej kvapaliny. Po zdokumentovaní dopravnej nehody políciou začali hasiči s očistením vozovky od úlomkov z dopravnej nehody.

 

KR PZ Trnava /  Polícia prijala včera oznámenie o hromadnej nehode na obchvate mesta Galanta. V úseku cesty došlo k stretu dvoch nákladných vozidiel a vzápätí k stretu dvoch osobných vozidiel. Polícia uzavrela obchvat mesta a za pomoci policajtov bol vykonaný odklon vozidiel. Dopravu sa podarilo obnoviť krátko po 20.00 h. Policajti nehodu nakoniec riešili na mieste v blokovom konaní, vodičovi ulozili za priestupok v doprave pokutu vo výške 650 EUR.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno