Ani rýchle brzdenie nepomohlo. 68-ročná žena prišla v koľajisku o život

0
17

KR PZ Bratislava |MM|  Včera krátko po 18.00 hod sme prijali oznámenie o zrážke vlaku a neznámej osoby, ku ktorej podľa oznámenia malo dôjsť medzi žst. Bratislava hl. stanica a železničnou zastávkou Bratislava – Vinohrady.

Hliadka na mieste zistila, že krátko po tom ako vlak smerujúci do Budapešti opustil bratislavskú hlavnú železničnú stanicu sa v 56,1 kilometri trate nachádzala v koľajisku osoba. Rušňovodič spozoroval neznámu osobu približne vo vzdialenosti 30 metrov pred vlakom. Napriek použitiu rýchlobrzdy, sa rušňovodičovi nepodarilo zrážke zabrániť. 68-ročná žena utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. Nakoľko žena utrpela zrážkou s vlakom zranenia nezlučiteľné so životom, obhliadajúci lekár po príchode na miesto konštatoval smrť. U rušňovodiča bola vykonaná dychová skúška na zistenie prítomnosti alkoholu s negatívnym výsledkom.

Poverený príslušník Oddelenia Železničnej polície začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Ďalšie okolnosti tejto tragickej udalosti sú v súčasnej dobe predmetom vyšetrovania.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno