Dočasný prezident PZ sa dnes stretol s predstaviteľmi FZ a ŠK Slovan Bratislava

0
15

Prezídium PZ SR |MM|  Dočasný prezident PZ, Štefan Hamran, sa dnes (27. 10. 2021) stretol s predstaviteľmi Futbalového zväzu a ŠK Slovan Bratislava.

Štefan Hamran:

 „Stretnutie naplnilo moje očakávania. Obidve strany sme sa zhodli na tom, že situácia z Trnavy sa už nesmie opakovať. Je preto dôležité urýchlene prijať novelu zákona o organizovaní verejných podujatí a zo strany klubov vychovávať a pôsobiť na správanie fanúšikov. A najmä je potrebné sfunkčniť informačný systém s databázou krízových fanúšikov, ktorý chceme, aby prešiel pod MV SR.“ Systém bude obsahovať dostupné údaje o závadových fanúšikoch a títo nebudú vpustení na štadióny.

Tomuto stretnutiu predchádzalo zasadnutie v rámci medzirezortného Expertného koordinačného orgánu pre boj so zločinnosťou, ktorého sa za políciu zúčastnil vedúci oddelenia diváckeho násilia úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru.

Podnetom k novelizácii sú doterajšie poznatky identifikované aplikačnou praxou (napr. kukla ako zakázaný predmet, sprísnenie finančných sankcií) a reflektovanie na požiadavky vyplývajúce z Dohovoru Rady Európy o integrovanom prístupe k ochrane, bezpečnosti a usporiadateľským službám na futbalových zápasoch a iných športových podujatiach.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno