Reakcia ministra vnútra na vyjadrenia Branislava Zuriana

0
17

MV SR |MM  Stanovisko ministra vnútra Romana Mikulca v súvislosti na medializované vyjadrenia bývalého šéfa NAKA Branislava Zuriana:

 

Minister vnútra Roman Mikulec v minulosti už v tejto veci, rovnako ako vo všetkých ďalších obvineniach, ktoré boli súčasťou politickej objednávky po tom, ako poukázal na tunelovanie VSS, vypovedal. Uvedené skutočnosti sa pred súd nedostali, vzhľadom na to, že vyšetrovateľ v roku 2015 vydal meritórne rozhodnutie, ktorým vec zastavil s konštatovaním, že sa skutok nestal. Roman Mikulec sa počas svojho pôsobenia vo Vojenskej spravodajskej službe stretol s Františkom Imreczem počas rokovaní o nákupe analytického sotware-u pre VSS, ktorého nákup odsúhlasila vtedajšia premiérka I. Radičová. Kategoricky odmieta, že by požadoval akýkoľvek úplatok.

 

Minister vnútra ďalej dodáva: „Ak pánovi Zurianovi konkrétna osoba uviedla informácie o uvedených podozreniach, bolo jeho povinnosťou spísať úradný záznam a prideliť vec na vybavenie. Uvedené informácie mali byť riadne zadokumentované tak, aby mohli vyšetrovatelia relevantne konať. Ako verejne informoval prezident Policajného zboru Peter Kovařík, uvedené skutočnosti nie sú predmetom žiadneho úradného záznamu. V prípade, že mal pán Zurian informácie, ktoré verejne komunikoval, mal konať tak ako to ukladajú predpisy.

Moja osoba bola už v minulosti viacnásobne podrobená diskreditačným spravodajským hrám.  Teraz je zrejmé, že ide o to isté. Som pevne presvedčený, že OČTK neodkladne vypočujú všetky zainteresované osoby vrátane mňa, lebo svoje vyjadrenia budem prezentovať len a výlučne pred nimi, aby ich hodnovernosť nemohla byť žiadnym spôsobom spochybňovaná. Verím, že táto antikampaň voči mojej osobe sa rýchlo vyšetrí a budem mať tak ako vždy doteraz v rukách meritórne rozhodnutie OČTK, na základe ktorého sa budem brániť všetkými relevantnými právnymi spôsobmi.“

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno