Cudzinci cestovali lietadlom, autami aj pešo, kým sa dostali na Slovensko

0
10

Prezídium PZ SR |MM|  V nedeľu v noci (20.06.2021) policajti kontrolovali pri humenskom obchode tri osoby, ktoré pri zisťovaní totožnosti uviedli, že sú z Bangladéša. Pri hliadkovej činnosti chvíľu po tom spozorovali ďalšiu osobu, ktorá im povedala, že je z Indie. Cudzincov policajné hliadky predviedli na oddelenie, kde ich už čakali kolegovia z cudzineckej polície z Michaloviec.

Počas procesných úkonov troch cudzincov, policajti zistili, že sú štátnej príslušnosti Bangladéš, že odcestovali z domovskej krajiny 5.mája letecky do Dubaja. Ich cesta bola organizovaná formou prevádzačstva. V domovskej krajine zaplatili prevádzačovi viac ako 15.000 eur za osobu, za to, že ich dostane do Francúzska.

Ich cesta však nebola jednoduchá, po prílete im prevádzač zobral cestovné doklady a mobilné telefóny. Z Dubaja cestovali loďou, potom prestúpili do auta, viezli ich ukrytých  v kufri, v  návese nákladného vozidla a museli ísť aj peši. Po celej trase v Európe vôbec netušili, v ktorej krajine sa nachádzajú. Po dvoch týždňoch strastiplnej cesty ich objavili slovenskí policajti.

Príbeh Inda bol podobný, odcestoval pred dvadsiatimi dňami z domovskej krajiny letecky a jeho cieľovou krajinou malo byť Rakúsko. Aj jemu pomáhali prevádzači, za čo im zaplatil v prepočte približne 17.000 eur. Po vystúpení z lietadla ho čakal neznámy muž, ktorý mu zobral cestovný doklad a organizoval ďalšiu cestu. Cudzinec cestoval osobnými autami približne štyri dni, potom ho vyhodili z auta, zbili, a keď sa prebral, putoval peši lesom až opäť stratil vedomie. Policajti mu ihneď zabezpečili lekárske ošetrenie.

Z dôvodu obáv o svoje životy sa cudzinci nechcú vrátiť do svojich domovských krajín a požiadali o udelenie azylu na území Slovenskej republiky.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno