Vakcínu považujem za cestu, nie cieľ…

0
13

Je vakcína cestou k eliminácii koronavírusu v spoločnosti? Dám si ju pichnúť, alebo nie? A ak áno, bude to vakcína registrovaná, alebo SPUTNIK V? – aspoň niektorú z týchto otázok si položil asi každý z nás.

Žijeme v dobe, ktorú sme si neobjednali, veriaci ju nevymodlili a následky koronaopatrení sa viac či menej  dotkli každého občana. Našťastie sme si nevytrpeli to, čo Taliani v prvej vlne počas roku 2020, ani mnohé iné  krajiny pred koncom uplynulého roka a začiatkom tohto. Napriek tomu sme sa potrápili dosť. Všetci…

Dnes je máme za sebou predbiehanie sa a zvýhodňovanie v termínoch očkovania a nastáva skôr opačný stav – ľudia sa bezpečne cítia akosi skoro a stále ignorujú možnosť, že po návrate z letných dovoleniek môže kľudne nastať nový lockdown, môžu byť nevyhnutné nové opatrenia a tým môže dôjsť k úplne totálnej likvidácii mnohých už teraz zadĺžených podnikateľov. A nielen nich, ale aj bežných rodín, ktoré následky opatrení pocítili výrazne.

Kadiaľ vedie cesta?

Ďakujem za rady vychádzajúce z internetových diskusií – poznám ich a sú veci, v ktorých som pragmatik. Vakcinácia patrí medzi ne. Napriek dobrovoľnosti vakcinácie a napriek tomu, že manželka so synom COVID-19 prekonala ešte v decembri 2020, neváhali sme a ideme podľa nás cestou zodpovednosti, vedeckého poznania a logiky.

Zastávame názor, že práve vakcinácia zachránila ľudstvo pred nebezpečnými chorobami a len vakcíny už storočie významne prispievajú k likvidácii nebezpečných chorôb a zabraňujú epidémiám.

Dôverujeme odborníkom, vedcom a lekárom. Preto sme dnes popoludní  absolvovali prvú dávku vakcinácie v EÚ registrovanou vakcínou a určite pôjdeme aj na druhú cca o 28 dní.

Pre informáciu,  testovania som sa doteraz zúčastnil asi 15 X. Nebolo zrovna pohodlné chodiť na určitý presne stanovený čas na testovanie, no dalo sa to vydržať a bolo by dobre, keby každý z nás nikdy v živote nemusel robiť nič „obťažujúcejšie“.   Povedané inak, považujem za fajn stav, kedy niekoľko minút života venujem len testovaniu, aby som chránil seba a iných.

Prečo toto píšem verejne?

Považujem to za odkaz každému, kto s vakcináciou váha. S pripomenutím úvahy, či by vôbec  bol na svete, keby pred storočím rovnako váhali jeho predkovia…

Zároveň týmto ďakujem všetkým zdravotníkom a ľuďom zúčastneným na testovaniach, ako aj vakcinácii. Príjemný a profesionálny personál je prvým krokom k pozitívnemu vnímaniu aj tohto druhu inak nie príjemných úkonov. Vďaka konkrétne aj Mirke Švec, ktorú som pravidelne znovu stretal na ZŠ Komenského.

Som rád, že sa postupne znovu začneme stretať v bežnom živote na káve či jednoducho tam, kde sme boli zvyknutí chodiť pred niečo viac ako rokom.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno