ISSN 1338-0389

Policajné správy z Prešovského kraja

Odporúčame

Mestská polícia zabezpečila odvoz nájdeného náhrobného kameňa

Mestská polícia Sereď /  Včera sme obdržali oznam o náhrobnom kameni nachádzajúceho sa na Garbiarskej ul. Hliadka zistila, že...

Toto nie je fotomontáž, ale realita. Policajti PMJ razom prevoz ukončili – AKTUALIZOVANÉ

KR PZ Trnava |MM|  Vodiča zastavili na JV obchvate mesta Trnava a situáciu na mieste naďalej riešime. Už teraz...

Polícia pripomína pravidlá používania elektrických kolobežiek – VIDEO

KR PZ Trnava |MM| Polícia Trnavského kraja eviduje zvýšený počet sťažností od občanov týkajúcich sa jazdcov na elektrických kolobežkách....

KR PZ Prešov |MM|   Napadol člena lesnej stráže

Okresný popradský vyšetrovateľ  vedie trestné stíhanie vo veci  zločinu útoku na verejného činiteľa,  ku  ktorému došlo  v piatok (30.04.2021)  popoludní  v obci Vikartovce,  na Ul. Lesnej v blízkosti jedného z rodinných domov.

54 ročný miestny muž fyzicky napadol člena lesnej stráže, ktorý chcel v zmysle oprávnenia skontrolovať pôvod dreva uloženého na prívese traktora. Napriek tomu, že člen lesnej stráže  preukázal  svoju  príslušnosť a oprávnenie ku kontrole, Vikartovčan,  na neho zaútočil. Nástrojom slúžiacim na priťahovanie dreva tzv. „cepiníkom“ s drevenou rukoväťou a kovovým ostrým hrotom  mu zaťal do pravého  členka. Napadnutý muž utrpel otvorenú zlomeninu členka, ide o ťažký úraz s predpokladanou dobou liečenia viac ako 6 týždňov. Polícia útočníka obmedzila  na osobnej slobode, neskôr bol muž umiestnený  do cely policajného zaistenia.  Na základe získanej dôkaznej situácie vyšetrovateľ vzniesol obvinenie  54 ročnému mužovi  zo zločinu útoku na verejného činiteľa, kde mu podľa zákona hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.   Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie obvineného.

 

Bez evidenčného čísla, bez ochrannej prilby, no s alkohol v krvi

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove nad Topľou vzniesol obvinenie pre prečin  marenie výkonu úradného rozhodnutia 26 ročnému mužovi z obce  Michalok.

Ten v sobotu (01.05.2021)  krátko  predpoludním ako vodič  viedol terénny motocykel zn. Suzuki po obci Čičava, a to aj napriek tomu, že motocykel  nemal  evidenčné číslo a on ako vodič nemal ochrannú prilbu. Z uvedeného dôvodu bol vodič policajnou hliadkou zastavený a kontrolovaný. Kontrolou bolo zistené aj to, že vodič jazdil pod vplyvom alkoholu, dychová skúška bola pozitívna, dosiahla hodnotu   viac ako 0,40 promile. Ďalej bolo zistené, že vodič má zadržaný vodičský preukaz, nakoľko má  súdom uložený zákaz činnosti spočívajúci vo vedení motorových vozidiel a to až do januára v roku 2024.  Vodič bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

 

Podvod na vlastnej manželke

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom vzniesol obvinenie 80 ročnému mužovi zo zločinu podvodu.

Tento Humenčan ešte v roku 2015 na notárskom úrade  uzatvoril so svojou manželkou dohodu o zúžení zákonom  ustanoveného rozsahu  bezpodielového spoluvlastníctva manželov.  Predmetom  dohody bol  byt na Ul. Nemočničnej  v Humennom,  ktorý  muž podľa zmluvy nadobudol celý do svojho výlučného vlastníctva.  Svoju chorú manželku  tak týmto konaním poškodil o najmenej 28.500,-Eur.   Obvinený  muž je stíhaný na slobode, hrozí mu trest odňatia slobody na tri a až desať rokov.

 

Porozbíjal okná na aute i na dome

V dobe od 30.04.2021 do 01.05.2021 sa neznámy páchateľ  dopustil trestného činu porušovania domovej slobody na pozemku jedného z rodinných domov na Ul. Kostolnej v obci Pečovská Nová Ves.

Páchateľ vstúpil na neoplotený pozemok obývaného rodinného domu a rozbil všetky okná na vraku osobného vozidla zn. Škoda. Pokračoval vo svojom vyčíňaní ďalšej,  na rodinnom dome  rozbil  štyri sklenené tabule na oknách  i  sklenenú  výplň na vstupných dverách. Vošiel do domu, odkiaľ vzal pílku na drevo, vrták do dreva, sekeru a reflexnú vestu, tieto veci nechal porozhadzované  na pozemku.  Majiteľ škodu vyčíslil na viac ako 200,-Eur.  V prípade je okresným prešovským vyšetrovateľom  vedené trestné stíhanie vo veci prečinu porušovania domovej slobody. Zákon pre páchateľa tohto trestného činu stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na jeden až päť rokov.

 

Nebral ohľad na zdravotný stav ženy

Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom bolo  vedené trestné stíhanie pre zločin týranie blízkej osoby a zverenej osoby, ku ktorému dochádzalo   najmenej od február  tohto roku až doposiaľ, v jednom z bytom na Ul. Palárikovej v Snine .

41 ročný muž  opakovane spôsoboval fyzické a psychické utrpenie žene. Bezdôvodne  ju bil a kopal po celom tele,  zamykal ju  doma,  nechcel  ju nikde púšťať a neustále v nej vyvolával pocit strachu.  V hneve  hádzal  a rozbíjal v byte rôzne veci.  Naposledy mužov útok voči žene bol tak silný, že jej spôsobil  poranenia hlavy i tváre a zlomeninu tvárových kostí.  Agresor bol  obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Pri tomto úkone  bol muž podrobený  aj dychovej skúške, bola pozitívna, s hodnotou viac ako 2 promile. Vyšetrovateľ uznesením vzniesol obvinenie Sninčanovi  pre zločin týranie blízkej osoby a zverenej osoby,  zároveň pracoval  podnet  na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Ak sa obvinenému vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Novinky

Toto nie je fotomontáž, ale realita. Policajti PMJ razom prevoz ukončili – AKTUALIZOVANÉ

KR PZ Trnava |MM|  Vodiča zastavili na JV obchvate mesta Trnava a situáciu na mieste naďalej riešime. Už teraz je ale zrejmé, že vodič...

Polícia pripomína pravidlá používania elektrických kolobežiek – VIDEO

KR PZ Trnava |MM| Polícia Trnavského kraja eviduje zvýšený počet sťažností od občanov týkajúcich sa jazdcov na elektrických kolobežkách. Najviac sťažností sa týka arogantnej...

Protipandemická kontrola na hraniciach odhalila nelegálnu migráciu a prevádzačstvo

Prezídium PZ SR |MM|   Napriek uvoľňovaniu opatrení súvisiacich so šírením ochorenia COVID-19, policajti naďalej kontrolujú dodržiavanie opatrení. V utorok (11.05.2021) boli policajti z bratislavského...

12. máj je Medzinárodný deň zdravotných sestier

FN Trnava |MM| Ďakujeme našim zdravotným sestrám za ich každodennú starostlivosť a obetavosť. Ste srdcom našej nemocnice. Vďaku vyjadril aj riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava Vladislav...

Ďalšie články