Mladík prechovával takmer pol kila marihuany

0
7

KR PZ Prešov |MM|  Popradský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 21 ročného muža z Ľubice, okr. Kežmarok a 21 ročnú ženu z Hranovnice, okr. Poprad z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Policajti z Obvodného oddelenia PZ Levoča kontrolovali pri Spišskom Štvrtku počas Veľkonočných sviatkov  posádku osobného auta Alfa Romeo. Pri kontrole bola u 21 ročného vodiča nájdená a zaistená marihuana v množstve 449,25 g. Z tohto množstva by bolo možné pripraviť najmenej 899 jednotlivých dávok drogy. Policajti taktiež u neho zaistili jednu zatavenú injekčnú striekačku s obsahom 0,28 g metamfetamínu a metylsulfonylmetánu a jeden igelitový sáčok s obsahom 0,36 g metamfetamínu a metylsulfonylmetánu, z ktorých by bolo možné pripraviť 12 bežných jednotlivých dávok drogy.

U 21 ročnej spolujazdkyne policajti zaistili jednu dávku marihuany v množstve 0,34 g, ktorú jej mal dať spoluobvinený.

Obvinená žena bola po vykonaní potrebných procesných úkonov prepustená a stíhaná bude na slobode. Na obvinená muža vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie do väzby.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno