ISSN 1338-0389

MV SR schválilo projekty z fondov EÚ na pomoc v boji s pandémiou

Odporúčame

Policajti objavili v lese 9 nelegálnych cudzincov, pešo sa snažili dostať cez zelenú hranicu

Prezídium PZ SR |MM|  Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii vo štvrtok (16.9.2021) obvinil zo zločinu prevádzačstva 51...

Opatrenia na hraničných priechodoch platné od pondelka

Prezídium PZ SR |MM|  S účinnosťou od 20. 09. 2021 schválila vláda SR svojim uznesením prechod z II. stupňa...

41 ročný muž vyčíňal v Bolerázi. Dohrýzol kamaráta aj policajta

KR PZ Trnava |MM| V obci zasahovali v noci policajti z Trstína aj policajti z Pohotovostnej motorizovanej jednotky Trnava. O pomoc...

MV SR |MM|  Ministerstvo vnútra schválilo doteraz 6 projektov za takmer 78 miliónov eur zamerané na opatrenia na zmiernenie dopadov ochorenia COVID-19. Vďaka finančným prostriedkom z EÚ môže Slovenská republika nakúpiť ochranné pracovné pomôcky a technické vybavenie pre profesionálne poskytovanie pomoci svojim obyvateľom. Európske fondy pomôžu tiež zmierniť následky pandémie v rómskych komunitách.

Prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia, pre ktorý je rezort vnútra sprostredkovateľským orgánom, sa realizujú tri projekty.

MV SR realizuje projekt za 11,2 milióna eur na zlepšenie materiálno-technického vybavenie Hasičského a záchranného zboru osobnými ochrannými pracovnými prostriedkami a technickým vybavením pre bezpečný výkon ich práce a pre pomoc obyvateľom. Príslušníci Hasičského a záchranného zboru SR sú v prvej línii a pomáhajú pri testovaní obyvateľov podozrivých na ochorenie COVID-19, zabezpečujú činnosti pri ochrane zdravia a majetku a nevyhnutne potrebujú všetky osobné ochranné pracovné pomôcky a technické vybavenie pre bezpečný výkon svojej práce a pre pomoc obyvateľom Slovenskej republiky.

Ministerstvo zdravotníctva SR v spolupráci s Univerzitou Komenského v Bratislave realizujú projekt za 2,4 milióna eur na vytvorenie vlastného diagnostického setu na zistenie prítomnosti koronavírusu, ktorý bude pozostávať zo slovenských zdrojov a komponentov.

Správa štátnych hmotných rezerv SR má v gescii projekt za 39,5 milióna eur na zabezpečenie nevyhnutného ochranného a zdravotníckeho materiálu v záujme ochrany života a zdravia obyvateľstva. Správa štátnych hmotných rezerv je ústredným orgánom štátnej správy pre štátne hmotné rezervy, ktoré v rámci krízového riadenia tvoria neoddeliteľnú súčasť krízového plánovania, a preto hlavným cieľom projektu je zabezpečiť nevyhnutný ochranný a zdravotnícky materiál v potrebnom množstve a kvalite a vzhľadom na závažnosť situácie pripraviť SR dostatočné množstvo materiálu na vývoj pandémie ochorenia COVID-19.

Cez operačný program Ľudské zdroje, pre ktorý je MV SR takisto sprostredkovateľským orgánom, sa realizujú tri národné projekty zamerané na boj s pandémiou COVID-19 a zmierňovanie jej dopadov.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity, ktorý spadá pod rezort vnútra, má na starosti dva z nich. Prvý za 17,6 milióna eur sa zameriava na vzdelávanie a výchovu detí z marginalizovaných rómskych komunít v materských školách. Pracuje s rómskymi rodinami a deťmi okrem prostredia materskej školy aj v ich prirodzenom domácom prostredí, kooperuje s terénnou sociálnou prácou a komunitným centrom pri riešení problémov rómskych rodín s cieľom zabezpečovať základné potreby rodiny, prevenciu vylúčenosti a zmierňovaní dopadov prerušenia vyučovania na školách v čase koronakrízy, ako aj po nej.

Druhý projekt za 5,7 milióna eur rieši prostredníctvom terénnych asistentov nepriaznivé situácie v zdravotnej a sociálnej oblasti v týchto obciach, ktoré súvisia s ochorením COVID-19.

Štátna príspevková organizácia Ministerstva zdravotníctva SR Zdravé regióny realizuje projekt za 1,2 milióna eur. Hlavnými aktivitami sú realizácia a rozvoj zdravotnej mediácie a osvety cez sieť asistentov a koordinátorov v rómskych komunitách s primárnym zameraním na pandémiu Covid-19.

Dodávame, že operačnému programu Efektívna verejná správa, pre ktorý je rezort vnútra riadiacim orgánom, na základe schváleného návrhu požiadaviek pre iniciatívu REACT-EU bola vládou SR a Európskou komisiou pridelená alokácia 108 miliónov eur. V rámci iniciatívy REACT-EÚ budú financované opatrenia na elimináciu dôsledkov pandémie COVID-19. 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Novinky

Opatrenia na hraničných priechodoch platné od pondelka

Prezídium PZ SR |MM|  S účinnosťou od 20. 09. 2021 schválila vláda SR svojim uznesením prechod z II. stupňa na I. stupeň v rámci...

41 ročný muž vyčíňal v Bolerázi. Dohrýzol kamaráta aj policajta

KR PZ Trnava |MM| V obci zasahovali v noci policajti z Trstína aj policajti z Pohotovostnej motorizovanej jednotky Trnava. O pomoc požiadal policajtov krátko pred 20.00...

Vláda schválila návrh novely zákona o podmienkach výkonu volebného práva

MV SR |MM|  Vláda vo štvrtok 16. septembra 2021 prerokovala a schválila návrh novely zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva....

Dopravná nehoda na diaľnici D1 pri Levoči

Prezídium HaZZ |MM|  Hasiči momentálne zasahujú pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na 348 kilometri diaľnice D1, v katastri mesta Levoča. Pri nehode došlo...

Ďalšie články