ISSN 1338-0389

“Vláda má riešiť problémy občanov a nie občania problémy vlády.”

Odporúčame

Policajti objavili v lese 9 nelegálnych cudzincov, pešo sa snažili dostať cez zelenú hranicu

Prezídium PZ SR |MM|  Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii vo štvrtok (16.9.2021) obvinil zo zločinu prevádzačstva 51...

Opatrenia na hraničných priechodoch platné od pondelka

Prezídium PZ SR |MM|  S účinnosťou od 20. 09. 2021 schválila vláda SR svojim uznesením prechod z II. stupňa...

41 ročný muž vyčíňal v Bolerázi. Dohrýzol kamaráta aj policajta

KR PZ Trnava |MM| V obci zasahovali v noci policajti z Trstína aj policajti z Pohotovostnej motorizovanej jednotky Trnava. O pomoc...

Toľko známy, ľuďmi pri moci často zabúdaný a v súčasnosti žiaľ aktuálny výrok.

Je tomu rok po viac ako dekáde vládnutia strany SMER-SD a členov súčasného HLASu v znamení hesla a stratégie “Vyhraj voľby a môžeš všetko” umožnila vytvoriť Kočnerove opičky Jankovské, nebetyčného ko*ota Trnku, na miesto policajných šéfov dosadila ľudí dnes vo väzbe čakajúcich na ukončenie vyšetrovania zločinov páchaných v zastávaných funkciách a morálku spoločnosti dostala na úroveň rovnajúcu sa čistej nule.

Nielen menovaní ale túto spoločnosť sprznili, korumpovali a s korupciou naučili žiť. “Politici” pri moci za dvanásť rokov systém doviedli takmer do dokonalosti, kedy naprieč spoločnosťou zaviedli vytvorili podmienky na prosperitu nie slušných a čestných ľudí a  podnikateľov, ale “ich ľudí”, známych a prisluhovačov.

A je tomu rok, čo Slovensko po dlhej dobe dostalo ďalšiu šancu vziať si ukradnutú krajinu späť.

Vláda Igora Matoviča sľúbila zmenu. Sľúbila nám Slovensko, z ktorého naše deti nebudú musieť utekať  do civilizovaného zahraničia pred skorumpovanými politikmi, policajtami, prokurátormi a sudcami.

Je ťažká doba a nikdy v histórii žiadna vláda krajinu neprevzala v stave, v akom tomu došlo práve pred rokom. Nielen už spomenutá korupcia a vo funkciách ľudia napojení na mafiánske štruktúry hlboko zakorenené v spoločnosti, ale aj celosvetová koronakríza spôsobili stav, kedy zmeny a reformy prichádzajú pomaly a ťažko.

Predstavitelia  víťazných strán vo vedení štátu ale musia vidieť aktuálny stav spoločnosti a vnímať fakt, že ľudia majú konfliktov, hádok a politických hier po krk a ich trpezlivosť je na hrane. Pomoc podnikateľskému sektoru na Slovensku patrí medzi najnižšie v EÚ a to napriek tomu, že podnikatelia takto malej krajiny majú z krajín EÚ jedny z najťažších podmienok na podnikanie aj bez krízy. Malý trh drvený silnou konkurenciou nadnárodných reťazcov a firiem a prísna legislatíva v kombinácii s byrokraciou dáva zabrať každému podnikateľovi.  Dnes je na kolenách väčšina menších obchodníkov, reštaurácií, kaviarní, ale aj poskytovateľov služieb. Sú zadĺžení a pred, alebo po krachu. A že vládna kríza k tomu?

Na kolenách je aj drvivá väčšina bežných ľudí zápasiacich s úvermi, neistotou a vystresovaných (inak nie dostatočnými) rok sa ťahajúcimi opatreniami v súvislosti s koronakrízou.

Nová vláda sľubovala zmeny. Tie sa ale neudejú bez zásadných personálnych zmien aj na nižších stupňoch riadenia polície, prokuratúry a justície. Nevyhnutná je legislatíva, ktorá znemožní tunelovanie verejných finančných zdrojov a zneužívanie volených funkcií už v najmenších samosprávach. A k týmto zmenám nedošlo.

Za jednoznačné a nespochybniteľné považujem – ak nevymenia politici staré personálne obsadenie na nižších stupňoch riadenia kľúčových inštitúcií, budú vymenení oni samotní.

Už krátko po zadržaní prvých podozrivých zo závažnej trestnej činnosti bol vidieť zmätok a strach v očiach ďalších, ktorí ešte aj dnes majú pri posteli zabalenú zubnú kefku a uterák čakajúc, kedy kto prehovorí a spôsobí ich zatknutie. Dokedy?

Zadržanie z korupcie podozrivého šéfa  SIS (a ďalších funkcionárov tajnej služby) napovedá, ako veľmi je dôležitá legislatíva neumožňujúca takéto fatálne zlyhania u ľudí na tak významných postoch. A dokazuje, ako dôležitá je pre spoločnosť morálka, etika a určitý pud sebazáchovy, ktoré takéto zlyhania jednotlivcov neumožnia.

Súčasní víťazi volieb (zatiaľ) majú v parlamente ústavnú väčšinu. Majú teda šancu pre Slovensko vykonať veľa dobrého. Či sa tak stane a či historickú šancu nevymenia za svoje osobné mocenské ambície, uvidíme už onedlho.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Novinky

Opatrenia na hraničných priechodoch platné od pondelka

Prezídium PZ SR |MM|  S účinnosťou od 20. 09. 2021 schválila vláda SR svojim uznesením prechod z II. stupňa na I. stupeň v rámci...

41 ročný muž vyčíňal v Bolerázi. Dohrýzol kamaráta aj policajta

KR PZ Trnava |MM| V obci zasahovali v noci policajti z Trstína aj policajti z Pohotovostnej motorizovanej jednotky Trnava. O pomoc požiadal policajtov krátko pred 20.00...

Vláda schválila návrh novely zákona o podmienkach výkonu volebného práva

MV SR |MM|  Vláda vo štvrtok 16. septembra 2021 prerokovala a schválila návrh novely zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva....

Dopravná nehoda na diaľnici D1 pri Levoči

Prezídium HaZZ |MM|  Hasiči momentálne zasahujú pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na 348 kilometri diaľnice D1, v katastri mesta Levoča. Pri nehode došlo...

Ďalšie články