Sledovanie novinárov: NAKA obvinila päť osôb

0
17

Prezídium PZ SR |MM| V prípade sledovania novinárov vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil päť osôb pre  pokračovací prečin porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy.

Marian K. mal požiadať Petra T., aby zabezpečil sledovanie a monitorovanie vopred určeného okruhu osôb a to najmä novinárov. Účelom malo byť získanie neverejných informácii týkajúcich sa ich súkromia.

Peter T. mal osloviť Miroslava K., ktorý mal vytvoriť sledovací tím.  So Štefanom M. a Jurajom Š., mali zabezpečiť potrebnú techniku za finančné prostriedky poskytnuté Mariánom K.

Objekty sledovania mal určiť Marián K. a to konkrétne baru a kaviarne v Bratislave., kde sa schádzali novinári a politici. Členovia sledovacieho tímu mali vyhotovovať ich fotografie a videozáznamy zo stretnutí a rozhovorov. Podľa doposiaľ získaných informácií nemalo byť prekážkou ani to, keď sa v bare schádzala „uzavretá spoločnosť“. Monitorovať mali aj okolie baru a kaviarne, či ďalšie miesta v Bratislave a okolí.

Záznamy zo sledovania mal Miroslav K. odovzdávať Petrovi T. a ten zase Mariánovi K., ktorý ich mal zhromažďovať. Použité mali byť na diskreditáciu sledovaných osôb na verejnosti, čím mala byť spôsobená vážna ujma na právach sledovaných osôb tým, že malo byť porušené ich právo na súkromie.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno