PMJčkári chytili krátko po lúpeži iba 17 ročného mladíka. Za týždeň si trúfol na 2 dôchodkyne

0
405

KR PZ Trnava |MM|  Policajti z PMJ zadržali mladíka pár minút po tom, ako druhýkrát v priebehu týždňa lúpežne prepadol dôchodkyňu na sídlisku Prednádražie v Trnave.

Mladistvý, 17 ročný M.Z., si v utorok ráno vyhliadol 81 ročnú ženu, ktorá išla po chodníku okolo bicrossového ihriska. Vedomý si toho, že staršia pani s ním nebude bojovať, jej vytrhol z ruky nákupnú tašku. Dôchodkyňa spadla na zem a mladík utiekol smerom k cintorínu, na Kamennej ceste. Svedok, ktorý incident videl, zalarmoval policajtov. Tí do pár minút zbadali osobu, ktorá zodpovedala popisu, ako sa pohybuje po cintoríne. Mladý muž im tvrdil, že si išiel zabehať. Jeho historka však nezodpovedala realite. Celú dobu sa správal podráždene a bol zjavne nervózny. Policajná hliadka ho zadržala a odviezla na výsluch. Kabelku aj s osobnými vecami policajti našli odloženú pri odpadkovom koši.

Ako policajti zistili, obvinený nelúpil v meste po prvýkrát. Len pár dní predtým, spolu so svojím komplicom, napadli a okradli 69 ročnú pani, ktorá išla po ulici Kornela Mahra v Trnave. Pri útoku jej ukradli kabelku a žena pri tom utrpela zlomeninu ramennej kosti. Z ťažkých zranení sa bude liečiť viac ako 6 týždňov.

Vyšetrovateľ obvinil mladistvého z obzvlášť závažného zločinu lúpeže spolupáchateľstvom a podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Za tento skutok hrozí vinníkovi odňatie slobody na 10 až 15 rokov. Nakoľko je mladistvý, trest sa mu skráti na polovicu. Informácie k druhej osobe, ktorá mala byť spolupáchateľom, polícia naďalej preveruje.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno