Cez víkend nás čaká opäť testovanie, upozorňujeme občanov, aby sa v prípade pozitívneho výsledku nechodili opakovane testovať

0
10

KR PZ Žilina |MM|   Polícia v Martine vedie ďalšie štyri trestné stíhania vo veci zločinu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. Skutku sa mali dopustiť nezávisle na sebe štyria muži, ktorí sa zúčastnili testovania počas uplynulého víkendu 31.10. – 1.11. 2020 v rámci celoplošného testovania na odberných miestach v okrese Martin. Všetci štyria boli diagnostikovaní ako pozitívni na infekčné ochorenie COVID 19. Po odporúčaní nenastúpili do povinnej izolácie na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k režimu izolácie pozitívnych osôb v rámci celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť“. Opätovne sa dali testovať na iných odberných miestach. Všetci pozitívne testovaní občania pritom dostali jednoznačné pokyny ohľadom povinnej karantény a ďalších postupov, ktoré ignorovali. Svojim konaním vystavili nebezpečenstvu ďalších čakajúcich ľudí a členov odberných tímov.

 

 

POLÍCIA DÔRAZNE UPOZORŇUJE OBČANOV: NECHOĎTE DVAKRÁT NA TESTY, DOSTANETE SA DO PROBLÉMOV

 

Ak Vám vyšiel pozitívny test, ste povinný dodržiavať prijaté opatrenia na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k režimu izolácie pozitívnych osôb v rámci celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť“.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno