Vo FN Trnava sa vyliečili traja pacienti s COVID-19, ktorí boli napojený na pľúcnu ventiláciu

0
13

FN TT |MM| Fakultná nemocnica Trnava vyliečila troch pacientov s COVID-19, ktorí mali ťažký priebeh a boli napojení na umelej pľúcnej ventilácií.

Vo Fakultnej nemocnici Trnava je k 30.10.2020 hospitalizovaných 28 pacientov s pozitívnym testom na COVID-19. Z toho je 5 pacientov napojených na umelú pľúcnu ventiláciu a jeden suspektný pacient. Od 24.10. 2020 sa vo FN Trnava vyliečilo 18 pacientov s COVID-19, pričom za posledné dva týždne sme vyliečili troch pacientov s ťažkým priebehom, ktorí boli napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

V karanténe máme 30 zdravotníckych zamestnancov. Z toho je v karanténe 6 lekárov, 19 sestier, 5 sanitárov. Vo FN Trnava máme vyčlenených celkovo 126 COVID lôžok.

Fakultná nemocnica Trnava v zmysle opatrení proti šíreniu COVID-19 zvyšuje bezpečnosť aj na Gynekologiko-pôrodníckej klinike. Pri príjme pacientky nemocnica vykonáva pacientkam antigénový test na COVID-19. Test v nemocnici pri príjme pacientky budeme realizovať v nemocnici aj po celoplošnom testovaní.

Sprevádzajúcou osobou pri pôrode môže byť len otec dieťaťa. Sprevádzajúca osoba – otec dieťaťa, ktorý bude chcieť byť pri pôrode od 31.10. 2020 sa musí preukázať certifikátom z celoplošného testovania s negatívnym výsledkom v rámci oboch termínov celoplošného testovania.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno