Zabudnutá čivava v horúcom aute

0
41

KR PZ Trnava|MM|  Napísala nám pani Zuzana:

Dobrý deň, i napriek všade prítomným medializovaným informáciám som bola žiaľ svedkom ponechaného psíka (čivavka) v zatvorenom aute pred nákupným centrom počas horúceho dňa. Chcem vyzdvihnúť rýchly zásah Vašich skalických kolegov príslušníkov OO PZ Skalica M.Ravasa a F.Moronga, vďaka ktorým sa riešenie situácie výrazne urýchlilo. Prišli vo veľmi krátkom čase po oznámení na linku 158. Zisťovali majiteľa vozidla a dali ho vyhlásiť v nákupnom centre, aby sa ihneď dostavil k vozidlu, k rozbitiu okna napokon nepristúpili, nakoľko sa do niekoľkých minút dostavil majiteľ vozidla.

Super práca!

– – –

Polícia apeluje na občanov. Nezabúdajte svojich miláčikov alebo deti v aute !

Nenechávajte svoje deti a domácich miláčikov v takomto počasí samých v aute, môže to mať fatálne následky.

Nechať dieťa vo vozidle bez dozoru je nezodpovedné a rodičia by to robiť nemali vôbec. Neraz sa stalo, že takto zabudnuté dieťa malo zdravotné problémy, dokonca sme zaznamenali aj prípady smrti. Rodičia, ktorí nechajú svoje dieťa v aute bez dozoru, by si mali uvedomiť aj možné trestnoprávne následky. V takýchto prípadoch môže ísť o trestný čin opustenia dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo, kde hrozí jeden až päť rokov väzenia, pri deťoch mladších ako šesť rokov až 10 ročné väzenie.

Aj ponechanie zvieraťa v rozhorúčenom aute sa môže riešiť v rovine priestupku vo veterinárnej oblasti, za ktorý hrozí fyzickej osobe pokuta až do výšky 1 000,- Eur. Za určitých okolností môže mať skutok aj trestnoprávnu dohru v podobe trestného činu týrania zvierat.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno