Kanada zakazuje zakázané a očakáva predchádzanie vraždám.

0
15
Royal Canadian Mounted Police officers prepare to take a person into custody at a gas station in Enfield, Nova Scotia on Sunday April 19, 2020. A suspect in an active shooter investigation is in custody in Nova Scotia, with police saying several people were harmed before a man wearing police clothing was arrested. Gabriel Wortman was arrested by the RCMP at the Irving Big Stop in Enfield, N.S., about 35 km from downtown Halifax. (Tim Krochak/The Canadian Press via AP)

Kanada zakazuje zakázané a očakáva predchádzanie vraždám.

V rámci reakcie na vraždenie active shootera v Nova Scotia, ktorý prezlečený za policajta s nelegálnou zbraňou zavraždil 22 ľudí, vláda kanadského premiéra Trudeau zakázala „útočné zbrane“. Citujem z jeho vyjadrení:

– „Nepotrebujete AR15 na zastrelenie srnca“
– „Takže s okamžitou účinnosťou už nie je v tejto krajine povolené kupovať, predávať, prepravovať, dovážať alebo používať útočné zbrane vojenského charakteru.“
– „Tieto zbrane boli navrhnuté na jeden účel a len na jeden účel, aby zabili čo najväčší počet ľudí v čo najkratšom čase. V Kanade takéto použitie nie je možné a nemá miesto.“

Klasická ukážka politickej manipulácie. Skúsim porade:
1. nelegálne zbrane zákazom nezakážu, tie už dávno zakázané sú. Tak ako prohibícia neodnaučila ľudí piť ale pomohla vytvoriť nové mafiánske štruktúry, zrejme nastáva zlatý čas pašerákov ma US-CA hranici;

2. vláde je prd do toho čo načo občan potrebuje a prečo si to kúpi, dokiaľ postupuje v súlade so zákonom. Súdruh premiér zrejme nikdy nepočul o dynamickej streľbe, o zberateľstve či relaxačnéj hobby streľbe. Myslel som že volnočasové aktivity a hobby občanom diktujú len v Severnej Kórei.

3. útočné zbrane neexistujú. Útok nie je technické prevedenie ale správanie človeka. viac tu: https://legistelum.sk/syndrom-utocnej-pusky/

4. keď tie zbrane boli vyvinuté iba na „rýchle vraždenie“, prečo vláda tak trvá na monopole na ich držanie? Keď sú tie zbrane také zlé, načo ich má polícia a armáda? Chce snáď kanada na niekoho útočiť a zabiť „čo najväčší počet ľudí v čo najkratšom čase“? Asi by povedali že určite nie, že ich má na obranu. Takže monopol štátu na efektívne obranné prostriedky. Kdeže sme to historicky už videli a počuli. Ale nie, nebojte sa, vláda sa určite nikdy nezvrhne. Nebojte sa, štát sa o vás postará. Tam kde ide o sekundy, polícia príde do pár minút.

Spomente si na Harmana v 2010 a reakciu vtedajšieho ministra. Návrh plošného zákazu „útočných pušiek“. Nelegálne prerobená zbraň, dôvod streľby rovnako nebolo vlastníctvo takejto zbrane… minister sa tváril že zákaz je jediný spôsob riešenia, aby sa podobná streľba neopakovala. Zákaz neprešiel. A „divoký západ“ aj tak nenastal. Žiaľ keď politik nevie čo má robiť, tak ide ľúbivými frázami rozširovať nezmysly. Druhá fáza príde, keď zákaz zakázaného prekvapivo fungovať nebude. Potom budú na vine zasa asi zbrane opakovacie.

Ľudovít Miklánek

Zdroj: FB

https://edition.cnn.com/…/canada-assault-style-w…/index.html

Assault-style weapons are banned in Canada effective immediately, the country’s prime minister said Friday. The move comes less than two weeks after Canada’s deadliest rampage in modern history.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno