Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Výročná členská schôdza Dobrovoľného hasičského zboru Pobedim

159

DHZO Pobedim |MM|   Zhodnotenie a naplánovanie činnosti DHZ nastalo 24.2.2018. Výročná členská schôdza (VČS) sa uskutočnila za účasti 37 členov DHZ. Z hostí, nemohli na VČS chýbať starosta obce Pobedim Mgr. Martin Lednicky, ktorý mal medzi hosťami i svojho kolegu, starostu obce Podolie PaedDr. Rastislava Bobockého a návštevou nás poctil aj člen prezídia DPO SR Bc. Jozef Smolinský.

            V onen deň sa niektorým z našich členov zúčastnili pohrebu bývalého veliteľa DHZ Čachtice pána Ľudovíta Opatovského. Po ich príchode sme si všetci uctili jeho pamiatku i pamiatku na nedávno zosnulého člena pána Ľubomíra Čecha.

             Správa o činnosti za minuloročné obdobie bola značne rozsiahla. Počet zásahov DHZO Pobedim sa na konci roku zastavil na čísle 58, z čoho 24 bolo výjazdov pri požiar. Pričom z požiarov v našej obci sa evidujú 4, a mimo obec 20. Najväčší z nich sa stal 30. júna a bol to požiar obilia na koreni, ktoré bolo zasiate na poli Bočan a na Dolnom poli. Dá sa povedať, že väčšina z požiarov mala príčinu z nedbanlivosti a chabej prevencii. Avšak DHZ Pobedim nie je len zborom, ktorý sa zaoberá iba zachraňovaním pred živlami, záchranu vie podať aj inak. Jednou z takých záchran je aj darcovstvo krvi, ktoré sa u nás uskutočňuje pod záštitou Miestneho spolku Slovenského červeného kríža. Slovenský červený kríž totiž v tomto roku vyznamenal aj členov z našich radov a to striebornou Jánskeho plaketou Jána Ivaniča, Miloša Palkoviča a Ivana Pätnického mladšieho. Touto cestou im v mene výboru DHZ ďakujem.

            Postupne schôdza pokračovala jednotlivými bodmi, až prešla k bodu diskusie. V diskusii bol o slovo vyzvaný starosta Podolia, ktorý kladne hodnotil činnosť DHZO Pobedim na území obce Podolie a naznačil aj možnú zmluvnú spoluprácu, ktorú by chcel v budúcnosti nadviazať. Starosta Pobedima, ktorý taktiež zhodnotil doterajšiu činnosť a spoluprácu s obcou. Taktiež spomenul i nastávajúce udalosti, s ktorými sa budeme musieť popasovať. Pretože v tomto roku náš Pobedim čaká udalosť krajského významu a tou je Krajská súťaž dobrovoľných hasičských zborov. Bc. Jozef Smolinský oboznámil členov o dianí vo vyšších orgánoch DPO SR a taktiež povedal pár slov k už spomínanej pripravovanej Krajskej súťaži dobrovoľných hasičských zborov. Ján Ivanič sa opýtal Mgr. Martina Lednického, prečo je plánované postaviť garáž pre hasičské vozidlo ako prístavbu k súčasnej kotolni bývalej materskej škôlky a nie ako prístavbu k hasičskej zbrojnici. Mgr. Martin Lednický odpovedal, že výstavba nie je možná z dôvodu umiestnenia inžinierskych sietí a stavieb vedľa hasičskej zbrojnice.

            Po vynikajúcich pečených kolenách, ktoré pre VČS zabezpečil Rastislav Čop sa do večera spomínalo v družných rozhovoroch na minulé časy DHZ, z ktorých dobrý poslucháč si mohol vziať len veľa ponaučenia no i špásu.

Ing. Matej Palkovič – tajomník DHZ Pobedim

 


Fotogaléria k článku:

159
Autor: DHZO Pobedim
159
Autor: DHZO Pobedim
159
Autor: DHZO Pobedim


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie