Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Vyhodnotenie XII. Majstrovstiev Slovenska policajných psov v špeciálnej kynológii

Prezídium PZ SR |MM|   Tento týždeň sa v priestoroch Strednej odbornej školy Policajného zboru v Devínskej Novej Vsi ozýval psí brechot a policajné povely. Práve tam si totiž prišli zmerať sily družstvá i jednotlivci na XII. majstrovstvách Slovenska vo výkone policajných psov v špeciálnej kynológii. Prestížnu súťaž organizoval Odbor kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru. Od pondelka do štvrtka (11.6. až 14.6.2018) súťažilo deväť družstiev a 21 jednotlivcov z celého Slovenska.

V záujme o nestranné posúdenie výkonu služobných psov pozvali organizátori na tohtoročné majstrovstvá nezávislého rozhodcu z oddelenia služobnej kynológie Finančnej správy Slovenskej republiky ppor. Jozefa Klímu. Ako hlavný rozhodca tohtoročných majstrovstiev bol rozkazom riaditeľa odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru vymenovaný pplk. Ing. Patrik Vincúr. Rozhodcovský tím po vyhodnotení bodových ziskov jednotlivcov a súťažiacich dvojčlenných družstiev rozhodol o nasledovnom poradí:

Víťazný pohár v kategórii družstievsi vybojovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici (npráp. Jaroslav Coch so psom Oliver a práp. Patrik Tirala so psom Story). Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície zo Sobraniec (por. Peter Dzido so psom Haska a npráp. Tomáš Schelly so psom Faust). Reprezentačné družstvo Krajského riaditeľstva v Nitre (npor. Jaroslav Čačík so psom Saro a ppor. Radoslav Pretóry so psom Gaja) sa umiestnilo na treťom mieste.

V kategórii jednotlivcov vo vyhľadávaní drogzvíťazil npor. Jaroslav Čačík so psom Saro z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre a na druhom mieste sa umiestnil por. Peter Dzido so psom Haska z Riaditeľstva hraničnej polície v Sobranciach. Tretiu priečku obsadil npráp. Jaroslav Coch so psom Oliver z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

V kategórii jednotlivcov vo vyhľadávaní výbušnínsa víťazom stala por. Monika Puškárová so psom Avichi z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Druhú priečku obsadil príslušník Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru so psom Laura. Na treťom mieste sa umiestnil práp. Patrik Tirala so psom Story z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Riaditeľ odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru pplk. Ján Dudák odovzdal viceprezidentovi Policajného zboru gen. Ľubomírovi Ábelovi pamätnú plaketu a pamätný list pri príležitosti ukončenia služobného pomeru v Policajnom zbore ako poďakovanie za spoluprácu a významný osobný prínos k činnosti služobnej kynológie a hipológie. Viceprezident Policajného zboru odovzdal víťazom jednotlivých kategórií aj putovný pohár majstra Slovenska.

 

Majstrovstvá Slovenska sú každoročne vrcholovou prezentáciou profesionálnej pripravenosti najlepších psovodov jednotlivých krajských riaditeľstiev Policajného zboru. Cieľom majstrovstiev Slovenska v špeciálnej kynológii vo výkone policajných psov je porovnanie vycvičenosti služobných psov vo vyhľadávaní drog, výbušnín a výbušných systémov.

Policajní psovodi so svojimi psami predvádzajú ostatným účastníkom súťaže ako pomáhajú a chránia pri plnení svojich služobných úloh. Súťažia v niekoľkých náročných disciplínach. Vo vopred  stanovenom čase musia vyhľadať a označiť vzorky drog a výbušnín v batožine, v objekte, v dopravnom prostriedku a v teréne. Tiež nechýbajú cviky poslušnosti. Vzorky drog a výbušnín budú skutočné, psy musia nájsť a označiť vybrané druhy oboch komodít.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie