Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Víťazný pohár z Majstrovstiev Slovenska policajných psov putuje do Trnavy

Prezídium PZSR |MM| V dňoch 5. až 7. júna tohto roka sa v priestoroch Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru Malacky uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky policajných psov vo vyhľadávaní drog a výbušnín. Cieľom majstrovstiev Slovenska v špeciálnej kynológii vo výkone policajných psov bolo porovnanie vycvičenosti služobných psov vo vyhľadávaní drog, výbušnín a výbušných systémov.

Svoje sily si v špeciálnej kynológii zmerali zástupcovia družstiev, ktoré sa kvalifikovali ako víťazi zo všetkých ôsmich krajských riaditeľstiev Policajného zboru na Slovensku. Odbor kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru na tohtoročné majstrovstvá vo výkone služobných psov pozval pplk. Oldřicha Šnitra z Českej republiky, ktorý kontroloval objektívnosť a nezaujatosť celého priebehu súťaže.

Psy vyhľadávali vzorky originálnych drog a výbušnín v batožine, dopravných prostriedkoch, budovách i v teréne. Museli ich vyhľadať a označiť vo vopred stanovenom čase a určenom priestore. Nechýbali ani cviky poslušnosti. Policajní psovodi so svojimi psami predviedli ostatným účastníkom súťaže ako pomáhajú a chránia pri plnení svojich služobných úloh.

V kategórii vyhľadávanie omamných a psychotropných látok zvíťazil npráp. Vladimír Kraviar so psom Hektorom z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.Na druhom mieste sa umiestnil npráp. Milan Broniš so psom Xenom z Krajského riaditeľstva v Trenčíne. Tretie miesto v tejto kategórii obsadil npráp. Milan Paľa so psom Baxom z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Vo vyhľadávaní výbušnín sa na prvom mieste umiestnil práp. Szabolcs Dorák so služobným psom Felisom z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.Druhú priečku obsadil npráp. Ivan Hyben so psom Sedwinom z Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície v Prešove. Tretím oceneným sa stal práp. Radoslav Šajmír so psom Daša z Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície v Bratislave.

V rámci súťaže družstiev víťazný pohár získalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. Družstvo z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obsadilo tretie miesto s jedno bodovým rozdielom pred družstvom z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Pri vyhľadávaní výbušnín a drog sa najčastejšie využíva plemeno nemecký ovčiak. „Je to najuniverzálnejšie plemeno. Pracujeme aj s inými plemenami ako napríklad belgický ovčiak alebo labrador, ale polícia najradšej využíva práve nemeckých ovčiakov,“ uviedol zástupca riaditeľa Odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru pplk. Mgr. Branislav Diďák. „Na výkon vyhľadávania výbušnín je naozaj najvhodnejší nemecký ovčiak, pretože prácu, ktorú od neho žiadate vykoná okamžite s nasadením,“ súhlasil pplk. Oldřich Šnitr, hlavný rozhodca súťaže.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie