Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Tipy a triky - evakuácia používateľa vozíčka

DHZ POLE Erdelyiova19. 06. 2012 09:39:12DHZ POLE
313

Organizácia bez bariér je otvorená a dostupná fyzicky aj online; snaží sa rešpektovať a zabezpečiť dôstojnosť všetkých jednotlivcov, s ktorými prichádza do kontaktu; necháva súkromné informácie súkromnými; vytvára bezpečný priestor kde môžu ľudia rozprávať a byť vypočutí; vníma postihnutie len ako ďalší aspekt jedinečnosti a reaguje na to, čo človek dokáže; flexibilne sa prispôsobuje potrebám tých, ktorým slúži..

DHZ POLE chce byť organizáciou bez bariér, otvárať priestor pre zapojenie ľudí so špeciálnymi potrebami do našich služieb a zároveň pomáhať tým, ktorých život pre bariéry postavil, preto sa snažíme byť lepšie pripravení na pomoc ľuďom so špeciálnymi potrebami. Dnes hľadáme odpoveď na otázku, ako bezpečne evakuovať zo zóny ohrozenia používateľa vozíčka:

Tipy pre záchranárov
Hovorte so zachraňovaným o najvhodnejšom spôsobe dvíhania jeho/jej vozíčka, ak je potrebné navzájom ich od seba oddeliť, skrátte ten čas pokiaľ možno na minimum. Niektoré časti vozíčka sa pri nadvihnutí môžu oddeliť, spýtajte sa preto vopred, ako s ním treba narábať.
Ak je vozíček vybavený brzdami, venujte im pozornosť a nastavte ich podľa potreby. Ak je potrebné prenášať používateľa vozíčka cez viac ako jednu sadu schodov, vymeňte si pri nesení miesta, lebo záťaž môže byť koncentrovaná na jedno miesto viac než inde. Po prenesení skontrolujte, či je vozíček správne nastavený a funkčný a doprevaďte jeho používateľa do bezpečnej zóny.

Tipy pre používateľov vozíčka
V prípade ohrozenia volajte tiesňovú linku a upozornite záchanárov na svoje obmedzené možnosti pohybu a iné špeciálne potreby. Majte vždy pripravenú alternatívnu cestu do bezpečia z budovy, kde trávite čas a dohodnite si vopred pomoc konkrétnych ľudí z okolia.
Pre prípad ohrozenia majte pripravenú osobnú výbavu, v ktorej nebudú chýbať vaše lieky, pevné pracovné rukavice, pre prípad že sa budete musieť dostať bez pomoci iných cez sklo alebo iné prekážky, extra batérie pre váš vozíček a materiál na opravu prípadného defektu kolies.
Ak je to možné, majte poruke ľahšie transportovateľný vozík, než ten čo používate bežne.
Pri búrke (tornáde) a ohrození padajúcimi objektami upevnite kolesá brzdou, zohnite sa ku kolenám a kryte si hlavu. Ak hrozí, že vás zrania padajúce objekty, skúste sa schovať pod posteľou alebo stolom.
Plánujte spolu s blízkymi stratégie (riešenia) pre rôzne prípady núdze. Starajte sa aktívne  o bezpečnosť seba a blízkych :) a keď budete potrebovať pomoc, nebojte sa o ňu požiadať.

Viac info o nás nájdete  na www.dhztt.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie