Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Pri rómskej osade v Krompachoch už funguje nové operačné stredisko PZ, postupne vzniknú ďalšie

159

MVSR |MM|  Ministerka vnútra SR Denisa Saková v pondelok 13. mája 2019 navštívila nové operačné stredisko Policajného zboru neďaleko rómskej osady v Krompachoch na Spiši, ktoré funguje mesiac. Upozornila, že toto pracovisko má pôsobiť predovšetkým preventívne a zámerom  ministerstva je garantovať dohľad nad kritickými miestami, kde je podľa štatistík najviac trestných činov. 

„Toto operačné stredisko sa zriadilo v spolupráci a za podpory samosprávy. V tomto projekte sme sa upriamili na znižovanie kriminality u našich minoritných spoluobčanov. To bola aj jedna z mojich priorít, s ktorými som nastupovala do funkcie, aby klesala kriminalita v rómskych osadách," skonštatovala Denisa Saková. Operačné stredisko funguje od 15. apríla 24 hodín denne, sedem dní v týždni a pracuje v ňom šesť výsluhových dôchodcov, ktorí podľa ministerky veľmi dobre poznajú činnosť Policajného zboru.

Na obrazovkách sledujú videozáznam z 32 videokamier, ktoré vlastní samospráva. „Prisľúbili sme zároveň pani primátorke dokúpiť 26 ďalších kamier, ktorých videozáznam sa taktiež bude prenášať priamo sem. Naši pracovníci narušenie poriadku alebo páchanie akejkoľvek trestnej činnosti automaticky hlásia. Máme tu tiež vyčlenenú špeciálnu hliadku, ktorá zasahuje na kritických miestach a rieši jednotlivé priestupky a oznamy," ozrejmila ministerka Saková a dodala, že od otvorenia pracoviska riešili v Krompachoch 13 podnetov.

Nové operačné stredisko víta aj primátorka mesta Iveta Rušinová. Samospráva podľa nej nedokázala vlastnými silami a prostriedkami zabezpečiť, aby boli kamery sledované 24 hodín denne a mestská polícia tak pri niektorých momentoch nemohla zareagovať rýchlo. „Je to veľká pomoc v najproblémovejších lokalitách a ocenili to aj naši obyvatelia. Veľmi dobre to pôsobí aj psychologicky na ľudí, keď vidia, že tento priestor je monitorovaný kamerami. Myslím si, že kamier nikdy nie je dosť a som rada aj ďalšej hliadke, ktorá tu je," zhodnotila primátorka.

Ministerstvo chce v tomto projekte pokračovať aj na iných miestach v rámci regiónu, ministerka konkretizovala, že v horizonte troch až šiestich mesiacov by chceli do tohto operačného strediska prenášať záznam aj z neďalekých obcí Kluknava, Richnava a mesta Spišské Vlachy. Ide o pilotný projekt a takýchto operačných stredísk by malo podľa Sakovej vzniknúť v Prešovskom a Košickom kraji niekoľko. „Cieľom je, aby v nich monitorovali situáciu a riešili nasadenie síl a prostriedkov pri narušení verejného poriadku a inej násilnej trestnej činnosti. Vedeli by sme si predstaviť niečo takéto aj v okresoch Rožňava a Revúca, ale napríklad tiež v okolí Jarovníc v Prešovskom kraji," doplnila Denisa Saková.

Realizácia pilotného operačného strediska v Krompachoch stála 25 000 eur, ministerstvo vyčlenilo na projekt ďalších 2,5 milióna eur. Tieto prostriedky môžu formou dotácie získať aj iné obce, ktoré majú podobné problémy, aby si na tento účel dokázali zabezpečiť kamerový systém a následne prenášať záznam do operačného strediska.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie