Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov  |MM|   Ochrana školákov na cestách

       Na území Prešovského kraja bola v pondelok ( 02.09.2019 ) v dopoludňajších hodinách  vykonaná osobitná kontrola,  ktorá bola zameraná na ochranu školskej mládeže pri príležitosti začiatku školského roka 2019/2020.

Výkon služby bol  orientovaný do blízkosti škôl a priľahlých priechodoch pre chodcov. Akcie sa zúčastnilo 99 policajtov ( 38 služby dopravnej polície, 60 služby poriadkovej polície ). Zistených bolo celkovo 73 priestupkov, z ktorých  bolo 63 vyriešených na mieste v blokovom konaní a 6 priestupkov bolo vyriešených napomenutím.  Na správne konanie boli oznámené 4 priestupky.  Požitie alkoholu bolo zistené u 1 nemotorového účastníka cestnej premávky, cyklistu a u 2 vodičov motorových vozidiel.   

 

Podvod s dovolenkou

Humenský vyšetrovateľ  začal trestné stíhanie pre prečin podvodu, ktorého sa dopustil zatiaľ neznámy páchateľ  ( ide o osobu konajúcu za jednu z michalovských spoločností ) .

Táto osoba uzatvorila začiatkom februára tohto roku s pani Helenou z Humenného zmluvu o poskytnutí služby na pobytový zájazd ( pre viac osôb ) do mesta Gradac v Chorvátsku. Zájazd bol naplánovaný do dvoch desaťdňových termínov v mesiacoch júl a august 2019.   Pani Helena za  zájazdy uhradila zálohové platby vo výške 13.500 Eur, no napriek tomu a bez akéhokoľvek iného vysvetlenia zo strany agentúry zájazd zrealizovaný nebol. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na jeden až päť rokov.

 

 Vydieranie prostredníctvom internetovej aplikácie

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou vedie  trestné stíhanie vo veci zločinu vydieranie, ktorého sa mal dopustiť zatiaľ neznámy páchateľ koncom  júla tohto roku.

Páchateľ prostredníctvom jedného z internetových portálov kontaktoval 35 ročného Vranovčana a požiadal ho o priateľstvo. Komunikácia pokračovala aj s videohovorom, ktorý bol náhle ukončený zo strany páchateľa. Po čase poškodenému prišli od neznámeho páchateľa sms správy s textom, že je pedofil, že ho zničí a že príde o svoju dôstojnosť. Páchateľ sa vyhrážal, že rozpošle a zverejní video, na ktorom je prirodzenie poškodeného , ak mu Vranovčan nezaplatí sumu 7.000,-Eur.  Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá a preveruje všetky okolnosti uvedeného trestného činu, za ktorý páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na dva až šesť rokov.

Pozor s kým komunikujete a o čom ! Pozor na komunikáciu s osobami, ktorých identitu nepoznáte, alebo si neviete overiť !

 

 Montážna pena

V obci Hencovce došlo k poškodeniu ( okrem iného ) aj osobného motorového vozidla zn. Renault Thalia, škodu majiteľ zatiaľ nestanovil.

Na základe uvedenej skutočnosti poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru vo Vranove nad Topľou začal trestné stíhanie vo veci prečinu porušovanie domovej slobody. Ku skutku došlo v dobe od 20.07.2019 do 21.07.2019, kedy páchateľ  neoprávnene vstúpil na jeden z pozemkov v obci a poškodil vozidlo tým spôsobom že  do výfuku nastriekal montážnu penu. Rovnakým spôsobom znehodnotil aj  poštovú schránku na oplotení ako aj striežky oplotenia.

Či takéto konanie bolo zo strany páchateľa pomstou, či akousi recesiou, veríme, že páchateľ myslel aj na dôsledky tohto konania. Zákon na to myslel a pre páchateľa ma ,,pripravenú,, trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky, pokiaľ isteže k tomu nepribudne vzhľadom na výšku škody, ktorá doposiaľ nebola stanovená aj trestný čin poškodzovania cudzej veci.  

 

 Dosky, bicykel, koberce, pece, ... zišlo sa asi všetko

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Medzilaborciach začal trestné stíhanie pre prečin krádeže spáchaného v súbehu s prečinom porušovanie domovej slobody.

Kedy presne došlo ku skutkom je predmetom vyšetrovania. Páchateľ  z jedného z rodinných domov v obci Palota odcudzil reťazovú pílu, drevené dosky, dvere, zváračku,  detský bicykel, dlažbu červenej a krémovej farby, koberce, pece na tuhé palivo, rôzne oblečenie i alkohol.  Majiteľka škodu predbežne vyčíslila najmenej  na 450,-Eur.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie