Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24

Begam Trnava
Označenie inzercie

ISSN 1338-0389   Dnes je 12. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Policajné správy z Prešovského kraja

KRPZ Prešov  |MM| Jazdil pod vplyvom alkoholu

       Vo veci trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky začal trestné stíhanie poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove. Z uvedeného skutku následne vzniesol obvinenie 42 ročnému Sabinovčanovi.

Ten včera ( 01.09.2019 ) popoludní viedol ako vodič osobné motorové vozidlo značky zn. VW Golf, po ceste III. triedy od obce Ražňany smerom na obec Ostrovany. Z dôvodu nekoordinovanej jazdy bol policajnou hliadkou zastavený a podrobený cestnej kontrole.  Dychová skúška u vodiča bola pozitívna, dosiahla hodnotu  najmenej 0,85 mg/l (miligramu etanolu na liter vydychovaného vzduchu), čo predstavuje 1,77 promile.  Vodič bol  zadržaný, bol obmedzený na osobnej slobode  a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.  

 

Spôsobil dopravnú nehodu, odišiel z miesta nehody a bol pod vplyvom alkoholu

31 ročný muž z Podolínca spôsobil dopravnú nehodu, z miesta nehody odišiel a dychová skúška u neho dosiahla hodnotu 1,58 mg/L.

V piatok ( 03.08.2019 ) popoludní Podolínčan ako vodič viedol motorové vozidlo zn. Toyota Celica v stave vylučujúcom spôsobilosť, ktorý si privodil predchádzajúcim požitím alkoholických nápojov. Na parkovisku za železničnou stanicou v Poprade, pri otáčaní a následnom cúvaní s vozidlom narazil do zaparkovaného vozidla zn. VW Sharan. Tento vodič potom bez toho, aby si splnil povinnosti účastníka dopravnej nehody z miesta nehody odišiel a svoje vozidlo zaparkoval až na parkovisku pred neďalekou poštou. Vodič bol vypátraný a bol podrobený dychovej skúške, jej výsledok dosiahol hodnotu  1,58 mg/l. Na poškodenom vozidle vznikla škoda cca 850,-Eur. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Po vytriezvení mu bolo vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Vodičovi hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Dvaja mladí muži užívali cudzie auto a drogová trestná činnosť im taktiež nebola cudzia

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Podolínci v sobotu ( 31.08.2019 )  začal  trestné stíhanie pre prečin neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla a pre prečin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Vtedy ešte neznámi páchatelia sa v piatok ( 30.08.2019 ) zmocnili cudzieho motorového vozidla zn. Peugeot Partner, v obci Stráňany. Toto vozidlo páchatelia neoprávnené používali za účelom zadováženia si omamných a psychotropných látok („marihuany“). Po  vyhlásení pátrania bolo vozidlo policajnou hliadkou  vypátrané a zastavené a to 31.08.2019 pol hodinu po polnoci na Ul. Levočskej v Starej Ľubovni.  Vo vozidle boli nájdené a následne zaistené látky, ktoré boli zaslané na kriminalisticko-expertízne  skúmanie s podozrením, že ide o látky obsahujúce omamnú látku, jed alebo prekurzor. Analýza preukázala, že išlo o marihuanu. Na základe dôkaznej situácie vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni  vzniesol obvinenie dvom mužom ( 20 ročnému a 23 ročnému z obce Stráňany ) z trestného činu  nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a z trestného činu neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla.  Ak sa obvineným vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody až na päť rokov.

 

Pátrame po bezohľadnom motorkárovi

Vo veci prečinu ublíženie na zdraví vedie trestné stíhanie poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove nad Topľou.

Ide o dopravnú nehodu , ku ktorej došlo včera (  01.09.2019 ) o 17.55 hodine na ceste I/18 na konci obce Čaklov smer na Vranov nad Topľou. Doposiaľ  neznámy motorkár ( oblečený v modrej motorkárskej veste s bielymi ramenami na cestnom motocykli Honda modrej farby s ev. číslom SK ) predbiehal v nepriehľadnej pravotočivej zákrute dve motorové vozidlá. Keď ale zbadal oproti idúce motorové vozidlá, chcel sa s motocyklom zaradiť  pred motorové vozidlo vo svojom smere, pričom narazil do motocykla zn. Suzuki Intruder, ktorý jazdil taktiež v smere jazdy tohto motkára. Obaja jazdci na Suzuki ( manželia vo veku 54 a 50 rokov zo Strážskeho ) po náraze spadli na zem,  pričom utrpeli viacero zranení. Motorkách, ktorý bezohľadne obiehal  pokračoval v jazde ďalej v smere na Svidník. Manželia boli podrobení dychovej skúške, výsledok bol negatívny, škoda na ich motorke vznikla vo výške 1.000,-Eur. 

Polícia žiada prípadných svedkov tejto dopravnej nehody  aby akékoľvek informácie smerujúce k stotožneniu neznámeho jazdca na motorke ohlásili na polícií. Takéto konanie či správanie na ceste nie je možné tolerovať !

 

Piati napadli troch

Vranovský vyšetrovateľ  zo zločinu porušovania domovej slobody spáchaného v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví obvinil päť osôb z obce Čičava ( mužov vo veku 32, 27, 37, 62 rokov a jednu ženu vo veku 56 rokov ).

Obvinení v sobotu ( 31.08.2019 ) vo večerných hodinách po vzájomnej dohode neoprávnene vošli pod drevený prístrešok, priliehajúci k obytnému kontajneru v obci Čičava.  Po slovnom útoku fyzicky napadli  37 ročného muža, 41 ročnú jeho ženu a ich 15 ročného syna. Bili ich po rôznych častiach tela, rukami, päsťami a drevenými nohami od stola a stoličiek ( tie zo stola a stoličiek odlomili ). Napadnutým osobám boli spôsobené viaceré zranenia s dobou liečenia až 8 týždňov. Obvineným ak sa im vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody až na osem rokov.

 

Dostal chuť na chrumky a chipsy

Doposiaľ neznámy páchateľ rozbil sklo na objekte a vlámal sa do skladových priestorov na Ul. Budovateľskej vo Vranove nad Topľou.

Na základe tejto skutočnosti poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru vo Vranove nad Topľou začal trestné stíhanie pre prečin krádeže. Ku krádeži došlo v dobe od 08.08.2019 do 12.08.2019.  Zo skladu ukradol chrumky a chipsy, škodu majiteľ zatiaľ nevyčíslil.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Vyhľadávanie Posledné komentáre
KomentárChoseS 17-05-2015 20:25:42:
Dopravná nehoda nákladného vozidla a autobusu pri obci Tepličky
Komentármatias 20-04-2015 21:33:18:
Polícia zadržala dvojnásobného vraha odsúdeného na doživotie
Komentár 13-04-2015 18:42:02:
Návrh na podanie obžaloby
Komentárjh 04-04-2015 12:56:18:
Zásahy DHZO Pobedim pri odčerpávaní vody
Komentárredakcia 30-03-2015 20:26:08:
Vo večerných hodinách mala byť zastavená železničná doprava v Bytči - AKTUALIZOVANÉ
KomentárNa takéto veci by sa nemala používať hasičská technika. Je to iba vypočítavosť niektorých ľudí. Na takéto zásahy maju vodárne a kanalizacie špecialnu techniku /vozidlo CAK/, ale to by bolo potrebné zaplatiť. Keď sa niekomu doma upchá žumpa alebo kanalizác 31-03-2015 15:46:31:
Hasiči DHZO Pobedim na nedeľnom zásahu
Komentár 25-03-2015 21:13:58:
Dopravná nehoda pri Ružomberku
Komentár 04-03-2015 13:42:45:
Pri dopravnej nehode vyhasol život mladého vodiča
Komentárredakcia 13-02-2015 11:33:49:
Polícia žiada o pomoc pri zistení totožnosti neznámeho muža - AKTUALIZOVANÉ
Komentár 18-02-2015 16:14:15:
Aktuálne - dopravná nehoda dvoch kamiónov na D2 - AKTUALIZOVANÉ
Reklamna plocha
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zlate pastilky
Označenie inzercie
Bottom panel

© www.rescueonline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.rescueonline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign

HASICI V AKCII
Označenie inzercie